blog kulinarny

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: blog kulinarny

Postautor: atalia » 25 paź 2012, 08:29

Uwielbiam makaron ze wszystkim ( no, prawie ). :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: blog kulinarny

Postautor: Belial71 » 25 paź 2012, 08:32

Moja koleżanka dodaje makaron do sałatki jarzynowej . Kiedyś zaprosiła nas na Święta i muszę się przyznać że nigdy przedtem nie jadłem sałatki z makaronem . Bardzo mi smakowało .
Piotrek
GG 2576667
Awatar użytkownika
Belial71
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2012, 07:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: blog kulinarny

Postautor: 000Lukas000 » 25 paź 2012, 08:41

ja jestem standardowy, spaghetti pomidorowe, łazanki z kiszoną kapustą
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: blog kulinarny

Postautor: natalia » 25 paź 2012, 10:12

Ja lubię makaron, ale nie żebym kochała ;)

Jeśli w zupach - jestem za, w sałatkach - niekoniecznie. Mama kiedyś robiła taką sałatkę z kabanosami, papryką, makaronem itd. Dobra była, ale bez większych zachwytów. Chyba u mnie w rodzinie, za takimi, nie przepadamy. Wolimy tradycyjne.

Najczęściej, z makaronu, robimy dania typu spaghetti: tradycyjne bolońskie, z sosem serowym, zdarzyło się też, że carbonara i primavera (z zielonymi warzywami) oraz szpinakowo - serowe (przepis i zdjęcia na moim blogu :mrgreen: )

Mama też czasami robi lazanię, taką tradycyjną albo z dodatkiem szpinaku. Bardzo mi to smakuje :D Ostatnio zrobiła takie duże rurki makaronowe, z nadzieniem, ułożone, polane sosem i zapieczone. Też dobre to było :)

Ja nigdy nie robiłam, ale chodzą za mną, takie nadziane czymś fajnym, muszle makaronowe :roll:

Lubię też, czasami, podsmażyć makaron na patelni i dać jaja do tego. Taka jajecznica z makaronem. Znacie???
Awatar użytkownika
natalia
 
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2009, 16:33

Re: blog kulinarny

Postautor: atalia » 25 paź 2012, 11:05

Ja czasem (szczególnie , gdy nie mam czasu ),robię makaron (najlepiej świderki albo muszelki ) z kiełbasą, jajkami i cebulą. Bardzo to proste, szybkie no i domownicy twierdzą, ze smaczne.
Ugotowany makaron mieszam w misce z podsmażonymi kiełbasą, cebulką no i oczywiście jajecznicą. Do tego sól i pieprz(dosć dużo tego pieprzu), moi lubią to jeść z keczupem, ja-nie bardzo. Aha, można to wszystko posypać tartym zółtym serem i lekko podgrzać do rozpuszczenia się tegoż.
Spróbujcie! :)
Mój blog kulinarny mini? ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: blog kulinarny

Postautor: Belial71 » 25 paź 2012, 17:18

Makaron z jajecznicą i do tego cebulka i inne dodatki , niebo w gębie u mnie też wszyscy lubią
Piotrek
GG 2576667
Awatar użytkownika
Belial71
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2012, 07:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: blog kulinarny

Postautor: Hilary » 25 paź 2012, 19:32

Makaron lubię... ale miłość pojawia się dopiero w przypadku bliżej nieokreślonej obecności sera w makaronie 'świderkach'. No i gulasz z makaronem również kocham, wiadomo! :D
Jeśli chodzi o jajecznicę- oczywiście, ale tutaj natychmiast pojawiają mi się potrawy mniej i bardziej jajeczne. Tosty francuskie... już wiem co zaraz sobie zrobię, niepotrzebnie się rozmarzyłem! :lol: No i jajko po wiedeńsku (w moim wykonaniu nazwa brzmi "jajko-szklanka", bowiem prototyp był nie w kubku, ale szklaneczce... i różni się od tradycyjnego ujęcia- eksperymentujcie z jajkami! Warto :D ).
Hilary
 

Re: blog kulinarny

Postautor: atalia » 13 lis 2012, 08:54

Natalko, zrobiłam zupę-krem z dyni, z dużą ilością cebuli, czosnkiem i grzankami - pychota! :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: blog kulinarny

Postautor: natalia » 14 lis 2012, 21:57

Atalko, cieszę się bardzo, że się udała i smakowała :mrgreen:

W ramach wdzięczności, w najbliższym czasie postaram się uskutecznić, Twój nęcący przepis na makaron z jajkiem/kiełbasą i cebulką oraz zamieścić foto na blogu, bo takiej wersji nie znałam ;) :D :mrgreen:

Dzisiaj wstawiłam 3 nowe przepisy:
-wątróbka drobiowa z cebulką i jabłkiem
-krokiety z mięsem drobiowym i cebulką
-zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym, cebulą, pieczarkami

Niestety, ale zaniedbuję bloga :(
Awatar użytkownika
natalia
 
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2009, 16:33

Re: blog kulinarny

Postautor: atalia » 14 lis 2012, 22:37

A czytałam , czytałam i straszna chęć mnie na wątróbkę naszła...chyba trzeba będzie zrobić! :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości