Misterium śmierci

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Misterium śmierci

Postautor: atalia » 24 sie 2012, 22:00

Coś dla ludzi o mocnych nerwach, a mianowicie fragment książki przedstawiciela greckiej Cerkwi Prawosławnej, Nikolasa Vasiliadisa pod powyższym tytułem:

"Dodaj do tego niewyobrażalnego wstydu - upomina św. Złotousty - równie ciężkie, piekielne męki, a właściwie to, że grzesznicy zostają wydani na ogień i mękę, powierzeni złym siłom, to znaczy biesom, nienawidzącym rodzaju ludzkiego. Grzesznik odesłany zostanie w mroczne miejsce, tam, gdzie ciemnosci egipskie, płacz i zgrzytanie zębów, a to oznacza najnieznośniejsze cierpienia.
Wielki mędrzec, św.Bazyli pisze, że w tej gorzkiej sytuacji ukażą się przed grzesznikiem przerażające i ciemne anioły, ziejące ogniem i zatrutymi płomieniami. Ich oblicza podobne do nocy, bo włada nimi nienawiść do ludzi. Jest tam również głęboka przepaść, rozpaczliwa ciemność i niejasny ogień, który choć zachowuje palącą moc w ciemnosci, to utracił swój blask. Prócz tego są tam jeszcze szeregi jadowitych, mięsożernych robaków, chciwie wszystko pożerających, nigdy nienasyconych, wywołujących cierpienia niewyobrazalne."

I dalej:

"Poza tym wiecznego potępienia grzeszników domaga się nie tylko Boska sprawiedliwość, lecz również Boska prawda i Boskie dostojeństwo.
(...)
Koniec naszej ziemskiej egzystencji jest zaiste przeraźliwy; straszny i druzgocący jest również Sąd nad światem, który przeprowadzi sprawiedliwy Sędzia, nieskonczenie dobry Władca Chrystus. toteż zamiast długo rozważać o sprawiedliwości Sądu miłosiernego Boga naszego, postarajmy doskonalić się w cnocie i czynieniu dobra, by uchronić się od sprawiedliwej kary. A jeśli owładnie nami nieczysty ogień żądz, to sprowadźmy czym prędzej umysł do innego ognia, a ogień grzesznych pragnień zgaśnie. (...)Poniewaz pamięć o piekle chroni nas od gehenny."

I tak dalej, w tym samym tonie przez ponad 600 stron tego interesującego dziełka.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Misterium śmierci

Postautor: atalia » 24 sie 2012, 22:02

Swoja drogą, ciekawe są meandry psychiki takich ludzi jak cytowani powyżej św.Jan Złotousty czy św. Bazyli...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Misterium śmierci

Postautor: Voldo » 24 sie 2012, 22:27

No i teraz będę śnił o upadłych aniołach ziejących ogniem i biesach :?

Hm, w sumie to opis ten pięknie przedstawia akt IV z Diablo 3...
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misterium śmierci

Postautor: atalia » 24 sie 2012, 22:29

Dodam jeszcze, że to fajna rzecz dla miłośników horroru-szczerze polecam. :x
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Misterium śmierci

Postautor: cthulhu87 » 25 sie 2012, 11:22

Atalia, nie wiedziałem, że interesujesz się literaturą fantastyczną 8-)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Misterium śmierci

Postautor: atalia » 25 sie 2012, 12:05

Dawnymi laty ją uwielbiałam-pasjami zaczytywałam się Lemem, braćmi Strugackimi, Asimovem, Dickiem itp.
Jednak najwyraźniej powiedzenie "to se ne wrati" nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Misterium śmierci

Postautor: oran » 29 sie 2012, 07:08

http://jagathon8.blogspot.co.uk/2012/08 ... ierci.html

coś zupełnie innego
i co sądzicie ?
Pozdrawiam.
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: Misterium śmierci

Postautor: atalia » 29 sie 2012, 19:35

Zwolennicy teorii spisku diabelskiego i tak z pewnością powiedzieliby, że są to bredzenia i halucynacje zainspirowane przez szatana. :twisted:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości