Wielkanoc

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Wielkanoc

Postautor: atalia » 06 kwie 2012, 18:35

Nadszedł czas kiedy ludzie ludziom ślą życzenia, a zatem życzę Wam słonecznych,miłych,cieplutkich Świąt i oby w te szczególne dni spokój i miłość zagościły w Waszych sercach. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wielkanoc

Postautor: Zbyszek » 06 kwie 2012, 22:00

Jako Spirytyście, nie przystoi mi świecić tych dni, ale szanując obyczaje innych składam Wszystkim Najlepsze Życzenia.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Wielkanoc

Postautor: atalia » 07 kwie 2012, 12:08

A dlaczego spirytyscie nie wypada obchodzić Wielkiejnocy?
Co innego ze Swiadkami Jehowy...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wielkanoc

Postautor: Dobek » 07 kwie 2012, 13:09

No właśnie, czemu nie?
Btw. Smacznego jajka kochani ;)
Dobek
 
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2012, 19:22

Re: Wielkanoc

Postautor: Zbyszek » 07 kwie 2012, 16:25

atalia pisze:A dlaczego spirytyscie nie wypada obchodzić Wielkiejnocy?
Co innego ze Swiadkami Jehowy...

Jak bym napisał dokładnie o co chodzi, na pewno, obraził bym, uczucia wielu katolików odwiedzających to forum, a nie chce tego robić. Takie rozmowy są na prywatne spotkania.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Wielkanoc

Postautor: atalia » 07 kwie 2012, 17:31

Szczerze mówiac,ja te świeta traktuję jako tradycję pozwalajacą odskoczyć od szarzyzny dnia codziennego-dekoracje,kwiaty,specjalne potrawy itd,a nie jako celebrę stricte religijną.Dla mnie jest to pewnego rodzaju swięto wiosny(kurczę,a za oknami snieg pada :( )
Przecież mozna i tak.Nie widzę powodu dla którego miałabym sobie tej przyjemnosci odmawiać.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wielkanoc

Postautor: cthulhu87 » 07 kwie 2012, 19:21

Każde święta są okazją do spotkania z rodziną i przyjaciółmi. To naturalne, że czujemy się wtedy dobrze i chcemy, aby i inni odczuwali w tym czasie radość (stąd życzenia). Nawet ateistom się to podoba i cieszą się, że mogą spędzić kilka dni w roku bez zamartwiania się codziennością i w towarzystwie bliskich. Ja wprawdzie nie biorę udziału w katolickich praktykach religijnych, ponieważ jako spirytysta mam inne poglądy na istotę misji Chrystusa na Ziemi, ale doceniam fakt, że dla wielu wierzących nawet taka pokrętna droga może skłaniać do czynienia dobra. Tyle. Nikt tu przecież nikogo nie zachęca do uczestnictwa w obrzędach religijnych, więc mówienie że coś tu nie przystoi spirytyście jest trochę nie na miejscu. Nie róbmy ze spirytyzmu sekty z systemem rytualnych zakazów i nakazów, lepiej nastawić się na otwartość, bo inaczej nigdy nie dotrzemy do ludzi z naszą misją ;) .
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wielkanoc

Postautor: Paweł2 » 08 kwie 2012, 00:55

Ja osobiście również nie przepadam za świętami ale że mam członków rodziny którzy obchodzą te święta dlatego je toleruje. Ale święta same w sobie mnie nie interesują, są dla mnie zwykłym dniem.

Ale aby być ok to zawsze odpowiadam na życzenia mimo że świat nie obchodzę. :D


Dlatego dla wszystkich którzy obchodzą święta życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych no i ostrożnie z lanym poniedziałkiem bo widzę że śnieg pada :shock: to można po przemoczeniu wylądować w szpitalu 8-)
Paweł2
 
Posty: 64
Rejestracja: 20 lis 2010, 02:38

Re: Wielkanoc

Postautor: atalia » 08 kwie 2012, 11:58

C87 brawo-całkowicie podzielam Twój punkt widzenia.
Nie mozna milczeniem pominąć faktu,ze spirytystą zostaje się m.in..właśnie dlatego,że nie ma tu dogmatów,zakazów i nakazów ...jest tu miejsce dla katolików(sam Chico Xavier mawiał,ze nigdy z KK nie wystapił),buddystów czy świeżo nawróconych agnostyków (jak ja)i to jest piękne.
Wtłoczenie w klatkę doktryny jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia i gdyby spirytyzm stał się właśnie taki,to ja bez ogródek powiem,że się wypiszę.
Tymczasem miłego wypoczynku świątecznego(choć zimno jest jak diabli) wszystkim życzę. :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wielkanoc

Postautor: Voldo » 08 kwie 2012, 19:06

Obrazek
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości