Strona 1 z 5

pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 22 lis 2010, 14:03
autor: troll1

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 22 lis 2010, 14:46
autor: konrad
Oto, co na temat paktów mówi Księga Duchów:

Pakty
549. Czy jest coś prawdziwego w opowieściach o paktach zawieranych ze złymi Duchami?
„Nie; pakty nie istnieją; istnieje natomiast zła natura odpowiadająca złym Duchom. Na przykład: chcesz niepokoić swego sąsiada, a nie wiesz, jak się do tego zabrać; wzywasz więc Duchy niższego rzędu, które podobnie jak ty, pragną tylko zła, i aby ci pomóc, chcą, byś posłużył się nimi w swych złych zamiarach; jednak nie wynika z tego, że twój sąsiad nie może pozbyć się tych Duchów, przeciwdziałając ich wpływowi dzięki swej woli. Ktokolwiek chce przedsięwziąć złe działanie, przyzywa tym samym na pomoc złośliwe Duchy; jest wtedy zobowiązany służyć im tak, jak one to robią — ponieważ one także potrzebują człowieka do zła, które same chcą uczynić. Tylko w ten sposób można mówić o pakcie”.

Zależność człowieka od Duchów niższych, do której niekiedy dochodzi, wynika z jego poddania się złym myślom, które Duchy te mu podsuwają, nie zaś z zawarcia jakichś wiążących każdą ze stron umów. Pakt, w popularnym znaczeniu tego słowa, stanowi więc alegorię połączenia złej natury człowieka z czyniącymi zło Duchami.

550. Jaki sens mają legendy mówiące o ludziach, którzy zaprzedali swe dusze szatanowi, w zamian za określone korzyści?
„Każda bajka zawiera jakąś naukę i moralne przesłanie; waszym problemem jest traktowanie bajek dosłownie. W tym przypadku jest to alegoria, którą można rozumieć w sposób następujący: ktoś, kto przyzywa sobie do pomocy Duchy, by osiągnąć w ten sposób przychylność losu lub jakąś inną korzyść, spiskuje przeciwko Opatrzności; sprzeciwia się misji, która została mu wyznaczona, i próbom, które powinien przejść na tym świecie — a w przyszłym życiu poniesie tego konsekwencje. Nie można powiedzieć, że jego dusza będzie nieszczęśliwa już zawsze; jednak skoro zamiast uwalniać się od materii, człowiek ten wiąże się z nią jeszcze mocniej, to korzystając ze szczęścia na Ziemi, nie dostąpi go w świecie Duchów aż do chwili, gdy nie odkupi go w ramach nowych prób — być może dłuższych i trudniejszych. Za sprawą swej miłości do materialnych uciech, człowiek ów uzależnia się od nieczystych Duchów; ta cicha umowa między nimi prowadzi do jego zguby; zawsze jednak — jeśli tylko ma silną wolę — może z tym skończyć, uciekając się do pomocy dobrych Duchów”.

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 11:53
autor: troll1
co mówi księga, a co mówi rozum ?

polecam
http://niewiarygodne.pl/gid,12654643,im ... jecie.html

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 12:27
autor: methyl
troll1 pisze:co mówi księga, a co mówi rozum ?

Trzeba miec odpowiedni rozum, aby ogarnąć co mówi Księga 8-)
Już widać, skąd czerpiesz swoją "wiedzę" :roll:

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 12:30
autor: Luperci Faviani
Uprzedzam, że zacznę usuwać z forum złośliwe posty!

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 12:30
autor: Robert
Rozum podpowiada mi, że strona http://www.niewiarygodne.pl jest dla dzieci i ludzi szukających sensacji, nie traktowałbym tej strony na poważnie.

Do Troll1:
"spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek". "

Murarz nie wybuduje domu jeżeli nie będzie miał projektu opracowanego przez konstruktora(architekta), który swoją wiedzę zdobył studiując nad książkami przez 6lat. Po 6latach taki architekt ma 2 letnią praktykę i dopiero wtedy może zająć się tworzeniem czegoś :)

Trollu, cierpliwości trochę...zachęcam do zapoznania się z pracami naukowymi Allana Kardeca, Leona Denisa, Crookres'a, którzy poświęcili wiele lat nad studiowaniem spirytyzmu.
Kolego, nie znasz w ogóle spirytyzmu. Wygląda to trochę zabawnie, kiedy ludziom studiujących spirytyzm od kilku lat próbujesz mówić co powinni robić. Nie jeden tutaj z piszących na forum miał kontakt z medium, ale nikt nie robi z tego sensacji jaką próbujesz tutaj wywołać.

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 12:59
autor: atalia
Tak,dom zbudowany bez planu ,nawet przez najzręczniejszego murarza,po paru,czy parunastu latach i tak runie.Czy widział kto,żeby największe i nasłynniejsze budowle świata powstawały bez uprzednich starannych obliczen i rysunków?

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 13:03
autor: methyl
Luperci Faviani pisze:Uprzedzam, że zacznę usuwać z forum złośliwe posty!

Oj tam oj tam. :roll:
A co jest takiego strasznie złego w odrobinie złośliwości w stosunku do ludzkiej ignorancji?
Jeśli dobrem będziemy płacili za dobro, to czym będziemy płacili za zło (ignorancje w tym przypadku)?
Dobry ojciec nie daje non stop pochwał swoim dzieciom, ale co bardziej niesfornym aplikuje od czasu do czasu pacnięcie w czachę, celem pobudzenia procesów tentegowania w głowie ;)

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 13:12
autor: atalia
:lol:

Re: pakty, cyrografy często związane ze spirytyzmem,

Post: 24 lis 2010, 13:19
autor: troll1
poczytajcie sobie Henrego Portetra, hehe , a co do architektów to jak z murarzem, doświadczenie, gdzie osoby budujące w Egipcie piramidy czy posągi studiowały po 6 lat ? na UJ-ocie ? doświadczenie, ile te budowle stoją lat ?
a stronke z linkiem do tego opętania nie ja pierwszy podałem na forum, ten link podał ktoś wcześniej