Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: vinitor » 14 cze 2010, 20:54

Nikita pisze:Dla mnie reinkarnacja to jedyne logiczne wytlumaczenie wszytskich roznic w swiecie...


Gra w szachy jest grą strategiczną i również logiczną. Bardzo często byłem przekonany, że dzięki własnej logice robię najlepsze posunięcia. Okazywało się jednak, że logika przeciwnika była staranniejsza i jego koncepcja gry przynosiła mu zwycięstwo. Wniosek: Opieranie się na logice nie zawsze daje oczekiwane rezultaty. Pewne czynniki mogą wskazywać na niezawodne rozwiązanie ale przychodzi gracz inaczej operujący niby taką samą logiką i doprowadza do upadku pozornie rewelacyjnego myślenia logicznego. Logika logice nierówna i zawsze istnieje możliwość opierania się na błędnym rozumowaniu. Logika podlega takim samym prawom zmienności jak los człowieka. Część a może do pewnego stopnia i wszystkie losy są troszkę do siebie podobne ale przecież nie te same. Jeżeli na wodzie widzimy fale, to może być następstwem wiatru, wrzuconego doń kamienia, płynącej pod powierzchnia ryby lub na wierzchu łodzi. Skutki bywają podobne ale przyczyny mogą być różne.
Fakty o reinkarnacji sięgają niewielkiego procentu spośród miliardów istot ludzkiuch żyjących na globie. Żeby mówić o sukcesie ten procent należy zwiększyć setki razy i dopiero wówczas zachwycać się poznaniem prawdy wielokrotności wcieleń. Ten znikomy odsetek czyni z prawdy roztwór homeopatyczny, który działa na ludzkie umysły pomimo ogromnego rozcieńczenia. Działa lecz nie stanowi budulca dla organizmu, materiału do skonstruowania namacalnych dowodów.



.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: Robert » 14 cze 2010, 22:14

Odnoszę wrażenie Vinior, że studiujesz filozofie ?;>

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: sigma » 14 cze 2010, 23:10

janurdsk pisze:Odnoszę wrażenie Vinior, że studiujesz filozofie ?;>


Albo wykłada.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: Luperci Faviani » 15 cze 2010, 10:44

Albo tworzy ;)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: cthulhu87 » 15 cze 2010, 20:34

Ew. studiuje, wykłada i tworzy.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: vinitor » 16 cze 2010, 05:54

Ostatnie, mocno sprasowane posty, są przesycone błędną logiką i strategią wykraczającą poza spirytyzm.
Mam poważne obawy, że nie trafiłem do jadłodajni, gdzie można się przyzwoicie posilić ale do zsypu na śmieci.
Pora na zrobienie spóźnionych wiosennych porządków w myśleniu i udawanym tworzeniu czegoś, czego nie wykłada się na ladę sklepową, bo nie nadaje się do sprzedaży.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: Nikita » 22 cze 2010, 12:46

Leki homeopatyczne jak wiadomo dzialaja czy ktos w to wierzy czy nie wierzy.

A logika jest tylko jedna . Moze nie kazdy jest na tyle bystry by wygrac w szachy z kazdym przeciwnikiem ?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: Robert » 22 cze 2010, 13:02

vinitor pisze:Ostatnie, mocno sprasowane posty, są przesycone błędną logiką i strategią wykraczającą poza spirytyzm.
Mam poważne obawy, że nie trafiłem do jadłodajni, gdzie można się przyzwoicie posilić ale do zsypu na śmieci.
Pora na zrobienie spóźnionych wiosennych porządków w myśleniu i udawanym tworzeniu czegoś, czego nie wykłada się na ladę sklepową, bo nie nadaje się do sprzedaży.


Vinitor czy na co dzień też tak mówisz jak piszesz? To nie jest uszczypliwe pytanie tylko po prostu źle się z Tobą dyskutuję gdy prowadzisz taką formę wypowiedzi. Odbiorcy Twoich postów, muszę głowić się jak na lekcjach języka polskiego "co miał autor na myśli". Może dla Ciebie jest to przyjemny sposób wypowiadania się ale pomyśl o innych którzy muszą to czytać jest to bardzo zniechęcające. W ten sposób myślę że ja nie jedyny szybko tracę ochotę na pisanie z Tobą na forum.

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: vinitor » 22 cze 2010, 22:11

janurdsk pisze:Vinitor czy na co dzień też tak mówisz jak piszesz?


Je się po to, żeby żyć; czyta się, żeby opanować sztukę czytania i rozumienia. Jeśli masz problemy, zawsze możesz zająć się czym innym do czasu, gdy poczujesz się w formie.
Czytanie dla zabicia nudy jest stratą czasu i pożytku nie przynosi.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Reinkarnacja istnieje! ["Gwiazdy mówią"]

Postautor: wampiryczna » 05 cze 2011, 20:14

Jak dla mnie to jest temat rzeka i kwestia wiary każdego z nas. Wiadomo, że kazdy będzie miał inne podejście do tej sprawy, tak samo, jak każdy ma inne podejście do życia doczesnego. Innym na pewne wierzenia nie pozwoli np. wiara. Moim zdaniem rodzimy się ponownie. Z resztą, zawsze można przeczytać parę ksiązek w tym temacie bądź jakieś strony www. Osobiście polecam сo jest po śmierci
wampiryczna
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości