Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: Xsenia » 04 gru 2017, 19:54

Krzysztoff pisze:woją drogą to ludziska są straszne panikarze.
Uciekać z domu jak ktoś rzuca klockami?

Może gdyby były to tylko klocki, to by nie uciekali. Ale w artykule pisali, że rzucało też kłódkami i nożami. Ja tam wolałabym nożem nie oberwać.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: danut » 04 gru 2017, 19:56

cthulhu87 pisze:
Krzysztoff pisze:Swoją drogą to ludziska są straszne panikarze.
Uciekać z domu jak ktoś rzuca klockami?

Przemieszczanie przedmiotów w pełnym świetle to rzadki fenomen.


Siedzisz w temacie od ładnych paru lat, więc patrzysz na to z innej perspektywy :)

Sama nie mogę zrozumieć tych zachowań, być może to prawda, że jestem obyta w temacie, że przeżyłam i dlatego dziwi mnie teraz innych panika, no ale ja nigdy tak nie reagowałam, gdy coś się działo raczej wzbudzało to we mnie ciekawość niż strach.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: Krzysztoff » 04 gru 2017, 23:15

W jednym z wykładów niejaki Ajahn Brahm - wspomniał że w jednym z towarzystw zajmujących się fenomenami parapsychologicznymi robił przegląd wszystkich raportów na temat fenomenów związanych z duchami i w ani jednym przypadku z całej historii nikt nie doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu (fizycznym) z tego powodu.

wcale mnie to nie dziwi , bo cała sfera fenomenów jest nadzorowana "z góry" , czyli nic nie dzieje się bez zgody Bożej i nadzoru duchów wyższych

Zdarzenia mediumiczne mają uczyć a nie robić krzywdę , gdyby duchy niższe (lub te zagubione, przy ziemi, po śmierci) mogły robić co chcą to mieli byśmy sytuację jak w filmie "Ghost busters" - w każdej szafie stukał i łomotał by jakiś żartowniś albo "łobuz" no a tak nie jest .

Ciekawym aspektem jest sam efekt mediumizmu fizycznego , wg. teorii spirytystów - do efektu fizycznego (np. przemieszczenia przedmiotu) potrzebna jest osoba - medium od efektów fizycznych - która udziela temu zjawisku swojej "energii witalnej"

z kolei badacze tego fenomenu z czasów nowożytnych mówią że duchy potrafią także obyć się bez medium i zamienić energię cieplną (zimny powiew) lub elektryczną w energię kinetyczną.

To jest ciekawy aspekt - należało by zapytać domowników czy do całego domu (np. sąsiadów) nie wprowadził się ktoś nowy (nieświadome medium od efektów fizycznych)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: Nikita » 05 gru 2017, 16:14

No to ładnie chłopaczek narobił...zaprosił jakiegoś ducha z tamtej strony i ten nie zamierza odpuścić...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: soldado » 05 gru 2017, 17:31

Nikita pisze:No to ładnie chłopaczek narobił...zaprosił jakiegoś ducha z tamtej strony i ten nie zamierza odpuścić...


Tu masz zdjęcie jego wraz z rodziną.

TUTAJ

Muszą naprawdę się bać, skoro ujawnili swój wizerunek.
Teraz tam do nich jeździ przez to dużo ,,łowców duchów''...
Warmińsko-mazurskie...., trochę daleko ode mnie, jakieś 550 km.
Na GOOGLE MAPS to budynek pierwszy przy wjeździe do tej miejscowości po prawej stronie.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: danut » 05 gru 2017, 17:36

"Teraz tam do nich jeździ przez to dużo ,,łowców duchów''... którzy tylko nakręcają całą tę sytuację . A może tak zacząć od leczenia psychiki tego 18-latka, a rodzinie zmienić podejście do sprawy i pojmowanie?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: soldado » 05 gru 2017, 17:43

danut pisze:"Teraz tam do nich jeździ przez to dużo ,,łowców duchów''... którzy tylko nakręcają całą tę sytuację . A może tak zacząć od leczenia psychiki tego 18-latka, a rodzinie zmienić podejście do sprawy i pojmowanie?


Jak tam latają realnie różne rzeczy, to nie będą chcieli o tym słyszeć.
Młody otwarł poprzez to ,,wywoływanie'' portal, który trzeba zamknąć.
Egzorcysta jeśli pomoże to na krótko.
Owszem wyrzuci Intruza, ale po jakimś czasie on wróci i może uderzyć ze zdwojoną siłą.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: danut » 05 gru 2017, 17:58

Żadne portale :D Sami to produkują, to jest sytuacja typowa dla wywoływaczy duchów, ściągnęli tam za dużo zła, a młodzieńcowi wydawało się że jest wielkim medium i teraz albo sami się z tym zmierzą, albo nic nie pomoże... Psychoanaliza, leczenie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: soldado » 05 gru 2017, 18:02

Sami na 100% nie dadzą sobie rady.
Już teraz mieszkają gdzie indziej, nawet nie myślą tam wracać, by się z ,,czymś'' zmierzyć.
Mają małe dzieci... to też jest strach o nie.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej

Postautor: danut » 05 gru 2017, 18:07

No pewnie... soldado Ty to byś był gotowy iść tam oberwać po głowie :D Nie mieszaj się w to, dobrze Ci radzę. Nikt z nich Ci nie wyjawi tajemnicy co trzyma za własną skórą, a będziesz się litował to odpowiedzialność za to przejmiesz na siebie, ja tam nie mam zamiaru cierpieć za miliony :D Nabroili niech walczą.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości