Kot Oskar

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Kot Oskar

Postautor: Hansel » 12 paź 2017, 13:42

,,W jednym z amerykańskich domów opieki mieszka kot obdarzony niezwykłą zdolnością. Zwierzę potrafi przewidywać śmierć pacjentów. Według wyliczeń świadków, dotąd udało mu się przewidzieć zgon 50 osób. Sława kota o imieniu Oscar obiegła już całe Stany Zjednoczone. Mechanizm działania jest zawsze taki sam. Oscar wchodzi do pokoju, w którym leży pacjent, którego życie dobiega końca; wskakuje na łóżko i kładzie się obok "nieszczęśnika". Kot jest w swoich przewidywaniach na tyle bezbłędny, że personel placówki w Providence, widząc Oscara leżącego obok któregoś z pacjentów, odpowiednio wcześniej powiadamia rodzinę pensjonariusza o nadchodzącym końcu.

Pracownicy domu opieki twierdzą, że Oscar wyczuwa śmierć "na odległość". Przeszkody nie stanowią dla niego nawet zamknięte drzwi do pokoju, w którym leży dogorywający pacjent. Jeśli w zamkniętym pomieszczeniu leży osoba, której życie wygasa, kot tak długo drapie w drzwi, aż zostanie do niego wpuszczony.

Na nic zdają się też próby manipulowania kotem - w przypadku, gdy pielęgniarka położy go na łóżku obok jakiegoś pacjenta, który zdaniem personelu umrze najpierw, Oscar zeskakuje i biegnie do osoby, na którą kolej przyjdzie szybciej. I niemal nigdy nie popełnia błędu. - poinformował dziennik "The Daily Telegraph".

Jak twierdzą pracownicy ośrodka, kot potrafi cały dzień chodzić z miejsca w miejsce. Nigdzie nie zagrzewa miejsca dłużej niż na kilka minut, chyba że wyczuje, że któremuś z mieszkańców pozostało już jedynie kilka godzin życia.

"Działalnością" kota zainteresowali się już naukowcy. Dr David Dosa z Brown University w stanie Rhode Island w 2007 r. opublikował artykuł na temat niezwykłego zwierzęcia. Teraz na rynku wydawniczym ukazała się książka opisująca misję realizowaną przez Oscara. Badacz w najnowszej publikacji stara się też w racjonalny sposób odpowiedzieć na pytanie, jak to się dzieje, że kot w sposób bezbłędny potrafi przewidzieć czyjąś śmierć. Jego zdaniem Oscar prawdopodobnie wyczuwa związki organiczne wydzielane przez obumierające komórki pacjenta.,,

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... aid=61a07e

Jak myślicie czy ten kot jest medium?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Kot Oskar

Postautor: danut » 12 paź 2017, 14:00

Ale koty to telepaci lepsi niż człowiek, nieraz się o tym przekonałam obserwując swojego kota. Ich zmysł odczytywania intencji, wyprzedzania faktu np. powrotu do domu ulubionego przez nie człowieka -skąd o tym wcześniej wie? Czuje i wie kiedy jestem chora,współczuje po moim powrocie ze szpitala, wita mnie z taką serdecznością a po powrocie z wczasów z obrazą :lol: Obserwujcie koty.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kot Oskar

Postautor: czarnyMag » 12 paź 2017, 14:36

danut pisze:Ale koty to telepaci lepsi niż człowiek, nieraz się o tym przekonałam obserwując swojego kota. Ich zmysł odczytywania intencji, wyprzedzania faktu np. powrotu do domu ulubionego przez nie człowieka -skąd o tym wcześniej wie? Czuje i wie kiedy jestem chora,współczuje po moim powrocie ze szpitala, wita mnie z taką serdecznością a po powrocie z wczasów z obrazą :lol: Obserwujcie koty.


A czy to nie jest przypadkiem tak, że człowiek rozkochany w kocurach sam przypisuje im nadzwyczajne cechy bo dopatruje się w nich siebie gdyż sam widząc siebie jako ideał widzi w "ślimaku" którego wybrał ideał ;)
A te czworonogi są akurat nadzwyczaj głupie bo będąc najedzone polują w oparciu o prymitywny instynkt na gatunki chronione typu przesłodka wiewiórka - tak dla zwierzęcej rządzy mordu :!:
Więc w czym objawia się ta ich nadzwyczajność :?: Są jak rekiny żądne mordu dla instynktu :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kot Oskar

Postautor: danut » 12 paź 2017, 14:50

Przesłodkie wiewiórki zaczynają i dokuczają np. takiemu kotu o o o myślą,ze są takie cwane?To mają za swoje :D Nie obdarowuję kota swoimi wymysłami,widzę. Zresztą mogłabym opowiedzieć historie z wyprzedzeniem jak akurat taki kot pojawił się u minie jaki został mi przepowiedziany w śnie, ale po co i tak weźmiecie to za bajkę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 18 gości