Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Postautor: OneNight » 31 maja 2016, 13:36

jadwiga531@op.pl pisze:„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą” Mt 7,7-11"

Dlatego choć źli jesteście nie potępiajcie........


A to ciekawy cytat. Ciekawe co dokładnie znaczy.

Nikita, ten cytat już 3 osoba sobie wybrała na ulubiony. Widać, że popularny na naszym forum :D
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Postautor: Edi » 31 maja 2016, 14:28

Dorzucę może Psalm 23
z jednym z chyba najbardziej znanych cytatów.
Często cytowany podczas pogrzebów:
"Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną".

Bóg pasterzem i gospodarzem

1 Psalm. Dawidowy.
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
3 orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię.
4 Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
5 Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.
Awatar użytkownika
Edi
 
Posty: 191
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:55

Re: Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Postautor: OneNight » 31 maja 2016, 19:14

Nadal czegoś mi brakuje, szukam czegoś jeszcze. Co biblia mówi o cudach wywołanych wiarą, jak np. to chodzenie po wodzie? Co biblia mówi o nadziei, a co o cierpieniu?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Postautor: Nikita » 31 maja 2016, 19:37

To fajnie, ze inni tez lubia ten Fragment bo jest piekny i wspanialy...

Jeszcze inny cytat, ktory ja czesto cytuje: "Jak posiejesz tak zbierzesz"....sugeruje prawo przyczyny i skutku....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Postautor: Mirek » 01 cze 2016, 07:22

OneNight pisze:Nadal czegoś mi brakuje, szukam czegoś jeszcze. Co biblia mówi o cudach wywołanych wiarą, jak np. to chodzenie po wodzie? Co biblia mówi o nadziei, a co o cierpieniu?

Obrazek
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Postautor: czarnyMag » 27 kwie 2017, 00:18

Mam pytanie:
5. I nazwał światłość Dniem, a ciemność Nocą.
I stał się wieczór i poranek, dzień jeden.

a potem stworzył gwiazdy: 14 - I rzekł Bóg: „Niech się staną światła na sklepieniu nieba i niech dzielą dzień od nocy ; i niech będą na znaki i czasy i dni i lata, aby świeciły na sklepieniu nieba, a oświecały ziemię!”

Czy to nie jest sprzeczność, że najpierw stworzył dzień i noc a potem gwiazdy?!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Wasze wybrane fragmenty z biblii.

Postautor: czarnyMag » 27 kwie 2017, 01:04

Książe pokoju.

Ewangelia wg św. Mateusza 10:34-36
"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy."

Miłosierdzie Miłość.

Ewangelia wg św. Mateusza 13:41-42
"Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

Szacunek do matki, ojca.

Ewangelia wg św. Łukasza 14:26
"Jezus mówi-Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Poprzednia

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości