Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Mirek » 16 mar 2016, 15:46

Jeżeli masz zagrożenie życia podczas wojny i żyjesz w ciągłym strachu, to przestajesz być ateistą. To mam na myśli.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Nikita » 16 mar 2016, 17:50

Tu nikt nie mowi ani o nienawisci ani o zemscie ale raczej o zainteresowaniu tym co sie dzieje po smierci z Kims takim jak Hitler. Ze nie tylko Hitler byl katem w historii ludzkosci to chyba oczywiste. Ale jak widac niektorym to trzeba wszytsko po wielokroc i ciagle na nowo tlumaczyc zanim zrozumia intencje drugiego czlowieka...i wszytsko na opak zrozumia...no coz...kazdy z nas jest inny... :mrgreen:
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Krzysztoff » 16 mar 2016, 20:22

Xsenia pisze:Magu no dokładnie tak :D
Nie do was forumowicze należy ocenianie i sądzenie. A skoro nie do was to należy i nie macie ŻADNEGO wpływu na ich osądzenie po tamtej stronie, to po co sie zatruwać tu i teraz złymi emocjami?

Czasami mam wrażenie, że ludzie po prostu MUSZĄ kogoś nienawidzić i mieć jakiś wrogów, nawet fikcyjnych. Ciekawe dlaczego tak jest....

Basiu, osądzaniem nazistów zajmował się sąd w Norymberdze i skazał wielu z nich na surowe wyroki, niektórych na karę śmierci, głównie tych którzy mieli kierownicze role, bo czym więcej masz władzy - tym większa odpowiedzialność. Nie mam wątpliwości, że gdyby Hitler dał się złapać - dostał by wyrok śmierci.

To są fakty a nie osądzanie, myślę że ważne jest żeby tej historii nie bagatelizować , nie relatywizować, mówić o tym otwarcie że była to zbrodnia i byli ludzie którzy ją organizowali posługując się zbrodniczą ideologią.

Nie ma chyba bardziej jaskrawej zbrodni niż gazowanie i przerabianie na mydło milionów ludzi w imię idei wyższości jednych nad innymi.

Co się dzieje z wielkimi zbrodniarzami po śmierci ? To pytanie zadawało sobie wielu, duch Hitlera czy Stalina był na wielu seansach (zazwyczaj niepoważnych) wywoływany - jakie padały odpowiedzi ? nie jest to ważne bo są mało wiarygodne.

Wiele relacji o świecie duchowym mówi o tym że świat po tamtej stronie jest zaskakująco podobny do naszego, więc skoro po naszej stronie - po wielkiej wojnie zbrodniarze zostali osądzeni przez sądy (a nie zostali wystawieni na lincz tłumów) - to dlaczego tak dziwi że wyjątkowo agresywna i powodująca zamęt dusza - jest w jakiś sposób separowana i poddawana "resocjalizacji" ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: atalia » 16 mar 2016, 22:24

Gniew na zło, które uczynili ci bandyci jest we mnie silniejszy od światłych zasad spirytyzmu, nic na to nie poradzę, słabym człowiekiem jestem...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Pawełek » 16 mar 2016, 22:27

atalia pisze:Gniew na zło, które uczynili ci bandyci jest we mnie silniejszy od światłych zasad spirytyzmu, nic na to nie poradzę, słabym człowiekiem jestem...

Nie dziwię Ci się droga Atalio. Teoria to jedno, ale praktyka... Wielu ludzi, nawet wśród nas, nawet ja, nie wiem czy dałoby radę wybaczyć za coś takiego, ale myślę, że prędzej czy później każdy będzie to potrafił, mimo że wydaje się to ciut... "nielogiczne" :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: atalia » 16 mar 2016, 22:29

A czy spirytysci są ludźmi idealnymi i nieskazitelnymi? Tak to chyba wyobraza sobie ktoś naiwny. :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Pawełek » 16 mar 2016, 22:32

atalia pisze:A czy spirytysci są ludźmi idealnymi i nieskazitelnymi? Tak to chyba wyobraza sobie ktoś naiwny. :?

Nikt nie jest idealny :) No może nie na tym świecie, heh.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: atalia » 16 mar 2016, 22:33

Idealny już się nie wciela :lol:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Pawełek » 16 mar 2016, 22:37

atalia pisze:Idealny już się nie wciela :lol:

Biorąc pod uwagę jakie mogą być osoby na tym świecie ostatnim na którym się jeszcze odradzają, to można by ich uznać za idealnych :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Xsenia » 17 mar 2016, 12:44

Krzysztoff pisze:Basiu, osądzaniem nazistów zajmował się sąd w Norymberdze i skazał wielu z nich na surowe wyroki, niektórych na karę śmierci, głównie tych którzy mieli kierownicze role, bo czym więcej masz władzy - tym większa odpowiedzialność. Nie mam wątpliwości, że gdyby Hitler dał się złapać - dostał by wyrok śmierci.

Wiem Krzysiu, ale nie chodziło mi o osądzanie w tej rzeczywistości, tylko w tej drugiej po śmierci :) Nie mamy wpływu na to co tam się dzieje.

atalia pisze:Gniew na zło, które uczynili ci bandyci jest we mnie silniejszy od światłych zasad spirytyzmu, nic na to nie poradzę, słabym człowiekiem jestem...

A tam, powiedź sobie, że szkoda na to energii życiowej. I tak już niczego z tamtego okresu nie zmienisz, nie masz wpływu na dusze zbrodniarzy, to po co sie nakręcać?

Nauczać historii trzeba, o szkodliwości terroru i skrajnej manipulacji tłumem także. Po to by już nigdy więcej nie wydarzyło się coś podobnego. Ale nie można ciągle oglądać się wstecz i to do czasów sprzed naszych rodziców czy dziadków. Mało problemów macie dzisiejszych? :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości