Wyobraźnia

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Wyobraźnia

Postautor: Spirit » 14 lip 2015, 17:16

Czy można, uległszy "podszeptom" wyobraźni, nieświadomie wywołać ducha, wokół którego skupia się nasza wyobraźnia?
Awatar użytkownika
Spirit
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2015, 16:38

Re: Wyobraźnia

Postautor: Achill » 14 lip 2015, 17:22

Pytanie skad pochodza "podszepty"? Może to wcale nie dowolny wytwór wyobraźni.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Wyobraźnia

Postautor: Spirit » 14 lip 2015, 19:46

Tu pod pojęciem "podszepty" miałam na uwadze "wyobrażenia". Czegoś chcemy, o czymś usilnie marzymy...np. żeby zobaczyć taką a nie inną postać, która kiedyś żyła.
Jeszcze jedno pytanie: czy możliwe jest, że mogę porozumiewać się z duchami językiem myśli, słowami wypowiadanymi nie głośno, ale wewnątrz?
Awatar użytkownika
Spirit
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2015, 16:38

Re: Wyobraźnia

Postautor: Achill » 14 lip 2015, 20:49

pytałem czym sa podszepty, bo czasem jest tak że to co się nam wydaje przypadkowe i z pozoru niezwiązae okazuje się byc czyms zupelnie innym - ja tak mialem gdy odkryłem spirytyzm - wiele wydarzeń w życiu musiałem przewartościować bo się okazało, że nie byly to takie tam nic nie znaczące przyapdkowe zdarzenia ;)

Czy można sie porozumiewac myslami... powiedziałbym, że duchy porozumiweają się przede wszystkim Z POMINIĘCIEM GŁOSEK. myślami, emocjami, wizjami. kontakt w sferze fizycznej mozna zaliczyć do bardzo rzadkich. Często odbywa się niemal prywatnie (TY dostzreżesz ale ktos obok już nie, dużo tez zależy od tego jakiego rodzaju zdolności mediumiczne posiadasz w najlepszym stopniu rozwinięte.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Wyobraźnia

Postautor: Spirit » 14 lip 2015, 21:06

Gdy chodzi o zdolności mediumiczne, jestem w stanie usłyszeć czyiś głos (np. męski, skierowany prosto do ucha), rozmawiać myślami (tak się dzieje od blisko piętnastu lat), wyczuwam energie w domu (wiem, że to jest męska lub żeńska energia, wyczuwam także uczucia duchów, potrafię wewnętrznym przekazem myśli skierować je na inne działanie, np. wujka Franciszka, by nie martwił się, że śpię w jego miejscu na leżance i w spokoju odszedł), doświadczyłam też widzeń duchów (od 12 roku życia), ich oddziaływania na rzeczy "martwe" (automatycznie włączył się niepodłączony grzejnik po śmierci wujka, a jeszcze przed jego pogrzebem), dwukrotnie doświadczyłam sama wyjścia z ciała, by uścisnąć na pożegnanie ducha dziadka i by usłyszeć płacz babci, przy czym widziałam te postacie, a przy uścisku dziadka czułam żywe, ciepłe ciało dziadka (to było przed pogrzebem dziadka), widziałam też ducha pod postacią psa na cmentarzu, gdy pojawił się nagle przy grobie, słyszałam też po obudzeniu się śpiew zmarłego, ukochanego kanarka. Gdy mózg babci umierał, zobaczyłam ni stąd, ni zowąd czarnego motyla w pokoju, gdzie okna były zamknięte, który to motyl unosił się w pokoju (w kierunku drogi wiodącej do cmentarza) i rozpłynął się na tle ściany. Przeprowadziłam tatę na drugą stronę (przekazałam mu myślną informację w dniu jego śmierci, że ma kierować się ku światłu, wieczorem zobaczyłam jego cień i usłyszałam głos, że nie może znaleźć tego światła; wtedy kazałam mu iść za ukochaną jego siostrzyczką, jeśli jest ona w pobliżu; w następnym dniu usłyszałam głos taty, że: tu jest dobrze). Doświadczyłam także ogromnego smutku, jakiego doznał młody, polski rycerz uwięziony w zamku toruńskim i wyczułam jego pragnienie zemsty na Krzyżakach (tak odebrałam tę energię), w jednym, jedynym miejscu, którym to pragnieniem chciał się ze mną podzielić. Kiedy jednak próbowałam przeprowadzić do światła ducha byłej właścicielki "zajmującej" miejsce w mieszkaniu mojej koleżanki w Poznaniu, zobaczyłam "oczyma duszy" dość wściekłą twarz tej pani. Od tego momentu tolerujemy jej obecność. Nie chciała bowiem opuszczać Poznania z rodziną przeprowadzającą się do Swarzędza, ale przymuszono ją do tego sytuacją. Spróbowałam tu przedstawić zdolności mediumiczne. Co dziwne, w rodzinie nikt ich tak silnych nie miał. Rodzice widzieli dusze, ale sporadycznie, ciocia, tj. siostra mamy, także. Wchodząc na cmentarz, wyczułam w pobliżu grobu smutek zmarłego nagle, p. Krysi, miałam też wrażenie, że ona jako energia patrzy na mnie, ale z ogromnym smutkiem, jakby czuła się osamotniona i nieszczęśliwa z powodu zbyt rychłego zejścia. Wyczułam też obecność zmarłej sąsiadki w moim pokoju po jej śmierci a tuż przed pogrzebem. Szereg przykładów mogę przytaczać, ale nie chcę zanudzić.
Awatar użytkownika
Spirit
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2015, 16:38

Re: Wyobraźnia

Postautor: Achill » 14 lip 2015, 21:45

z tego co piszesz wynika ze nie dośc ze jesteś medium to jeszcze wiesz co z tymi umiejetnościami robić, jak pomagac duchom. I nie wiem jak inni ale mnie to nie nudzi.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Wyobraźnia

Postautor: Xsenia » 15 lip 2015, 06:55

Mnie też nie nudzi. A ty najlepiej poczytaj ten wątek:
viewtopic.php?f=7&t=2100
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyobraźnia

Postautor: Pablo diaz » 15 lip 2015, 10:14

Spirit, Bog obdarowywuje czlowieka mediumizmem po to,aby sluzyc ,zarowno tym odcielesnionym ,jak i duchom w ciele.
Zrobiles juz krok, mozesz zrobic nastepne, tylko od Twojej woli zalezec bedzie dalszy rozwoj bycia medium.
Jesli bedziesz sie rozwijal ,mozesz stac sie przydatnym pomocnikiem bozym ,jesli nie bedziesz zainteresowany po prostu oslabisz lub stracisz ten wielki dar Bozy.
Ksiega mediow Allana Kardeca wyjasnia podstawy mediumizmu,dalsza wiedze poszerzysz na bazie wlasnych
doswiadczen.
Powodzenia.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Wyobraźnia

Postautor: Mirek » 15 lip 2015, 15:04

Pablo wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że Spiryt jest teraz nieprzydatny.
Kiedy nie zacznie się rozwijać, to Bóg go ukarze i zabierze mu swoje dary.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyobraźnia

Postautor: Pablo diaz » 15 lip 2015, 17:54

[quote="Mirek"]Pablo wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że Spiryt jest teraz nieprzydatny.
Kiedy nie zacznie się rozwijać, to Bóg go ukarze i zabierze mu dar.
Nie podalem nikogo ocenie,ani takze nie napisalem o karze czy nagrodzie.
To ciekawe o czym piszesz .
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości