Krezus i Pytia

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Krezus i Pytia

Postautor: Hansel » 12 kwie 2015, 03:09

"W Grecji działało kilka wyroczni. Król Lidii Krezus postanowił sprawdzić, która z nich jest najdokładniejsza. Do siedmiu wyroczni wysłał więc siedmiu posłańców. Każdy z nich miał zadać jedno to samo pytanie w tym samym czasie. A mianowicie: Co król Krezus robi w tym momencie?
Posłańcy przynieśli królowi odpowiedzi. Odpowiedż delfiskiej Pytii była dosyć dziwna. Brzmiała tak:Wącham, wącham, nosem czuję - z żółwia zupę ktoś gotuje. W kotle baran też się warzy, a pod kotłem żar się żarzy. Krezus był zachwycony. Specjalnie tego dnia postanowił przyrządzić najdziwniejszą potrawę, jaka mu przyszła do głowy. Ugotował sobie w miedzianym kotle gulasz z żółwia i baraniny. Orzekł oczywiście, że wyrocznia delficka jest najbardziej wiarygodna. Krezus był bystrym władcą, ale jednak kapłani mieli swoje sztuczki. Często zadawali wieloznaczne odpowiedzi. Lidyjski Krezus spytał ją o radę przed wypowiedzeniem wojny.
-Co się stanie jeśli zaatakuję Persję?
-W tej wojnie pokonane zostanie wielkie imperium - odrzekła Pytia.
Krezus beztrosko wyruszył na wojnę i przegrał! Lidia została zniszczona. Zarozymiały król był przekonany, że przepowiednia dotyczy Persji.
Taki był koniec Krezusa króla Lidii. http://archeos.pl/forum/index.php?topic=5120.0



Ta historia potwierdza po raz kolejny że nie należy pytać Duchów o osobiste przepowiednie bo na takie pytania będą odpowiadać tylko te złe i złośliwe które celowo wprowadzać ludzi w błąd żeby im szkodzić...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Krezus i Pytia

Postautor: bernadeta1963 » 12 kwie 2015, 08:25

Duchy mogą nam doradzać w rozwiązywaniu problemów, mogą też ostrzegać przed niebezpieczeństwem . Ja często pytam mojego duchowego opiekuna o to jak potoczą się niektóre rzeczy , kiedy mam np ważne spotkanie i interesuje mnie jego wynik . Mówią wtedy prawdę . Już wielokrotnie się przekonałam . Trzeba tylko pamiętać , że to zadawanie pytań to nie '' teleturniej '' w którym dobrze się bawimy . Duchy wyższe nigdy nie powiedzą ci że będziesz sławny i bogaty . Są bardziej odpowiedzialne za to co mówią .Jest to współpraca , a nie zabawa.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Krezus i Pytia

Postautor: Hansel » 12 kwie 2015, 10:34

no tak w tym wypadku Krezus usiłował wymusić kontakt z zaświatami i dlatego tak się to się niego skończyło...

Ponieważ można zawsze poznać jakiś fragment przyszłości ale nie można go zmienić a wręcz przeciwnie siła sugesti zawsze przyśpieszy tylko zgubę człowieka albo wręcz go do niej popchnie...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Krezus i Pytia

Postautor: bernadeta1963 » 12 kwie 2015, 11:06

Nie raz możesz zmienić to o czym mówią . Wielokrotnie miałam przekaz że coś może się nie udać . Jednocześnie nie powiedziały że to ostateczność . Nie raz mówiły mi co może się zdarzyć i że nie będzie dobrze gdy czegoś z tym nie zrobię . Można to zmienić , ale muszę zrobić to sama w wymyślony prze ze mnie sposób , a nie gotową radę .
Dlatego duchy nie powiedzą ci np ile będziesz żył . Sugestia była by tak duża , że mógł byś np dostać zawał ze strachu w tym właśnie dniu , a nie dlatego że to był ten dzień . Takie wiadomości pochodzą przeważnie od duchów niższych i nie są wiarygodne .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Krezus i Pytia

Postautor: Hansel » 12 kwie 2015, 12:14

Można więc powiedzieć że nie można tylko odwrócić złego losu kiedy on jest zasłuzoną karą którą człowiek sam sobie przedtem ściągnął...

Nie odparcie przypomina mi się tutaj ta scena kiedy trzy Wiedżmy przepowidają Makbet przyszłość one też wcale nie powiedziały mu że żeby zostać królem musi dokonać zbrodni tylko to on sam tak to zinterpretował...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Krezus i Pytia

Postautor: bernadeta1963 » 12 kwie 2015, 12:32

Dokładnie . To jak przepowiednia '' TWOJE ŻYCIE SIĘ ZMIENI'' . Tylko od ciebie zależy jak się zmieni . Osoby będące aktualnie w depresji zinterpretują to tak że teraz tylko usiąść i czekać na śmierć, natomiast optymiści ; biorę się za zmianę mojego życia na lepsze .Czyż wróżba się nie sprawdziła ? Przecież życie się zmieniło , a wróżka nic więcej ci nie doradziła .

Myślę też że człowiek nie przychodzi na ten świat już naznaczony tym że musi stać się z nim coś złego . Bo inaczej nasze życie nie miało by sensu . Mamy możliwość zrobienia wielu dobrych rzeczy , to jak zakończy się nasze życie ( oczywiście wykluczam śmierć z przyczyn naturalnych) zależy w dużej mierze od nas samych .
Mówisz o karze , którą człowiek na siebie ściągnął za to że coś źle zrobił . Oczywiście nie raz jest już za późno zeby coś zmienić , ale myślę że nie raz można jeżeli w porę uświadomimy sobie co złego zrobiliśmy .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Krezus i Pytia

Postautor: Mirek » 13 kwie 2015, 12:04

Ten człowiek dobrze tłumaczy, co trzeba robić:
https://www.youtube.com/watch?v=RyKKrwm6Lj0
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości