Watseka Wonder - 4 miesiące opętania

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Watseka Wonder - 4 miesiące opętania

Postautor: Krzysztoff » 31 gru 2014, 00:18

Natrafiłem na ciekawą opowieść sprzed ponad wieku 1877, a więc ...
pewna 14 letnia dziewczyna Lurancy Vennum z Watseka , USA została opętana przez ducha zmarłej sąsiadki 18 letniej Mary (sąsiadka zmarła gdy nasza bohaterka była jeszcze niemowlakiem - więc się nie znały)

Opętanie trwało nieprzerwanie przez 4 miesiące, Laurancy zachowywała się dokładnie tak jak zmarła Mary , która rozpoznawała swoich znajomych , wspominała swoje dzieciństwo i zachowywała się w sposób dla niej charakterystyczny.

Rodzice zmarłej Mary byli do tego stopnia przekonani o prawdziwości fenomenu , że zaprosili opętaną do swojego domu i przez pewien czas mieszkała u nich. 2 tygodnie przed końcem opętania - dziewczyna zapowiedziała że tak się stanie i faktycznie po tym czasie wróciła kontrola nad ciałem i umysłem poprzedniej właścicielki - która od tego czasu wiodła już normalne życie :) - otrzymujący jedynie co jakiś czas "przekazy"

Przypadek z punktu widzenia medycznego opisał F.W.H. Myers (1903) "Human Personality and its Survival of Bodily Death, New York, University Books, 1961 (1903). pp66–72"
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Watseka Wonder - 4 miesiące opętania

Postautor: danvue » 31 gru 2014, 00:42

Zawładnięcie zawsze będzie dla mnie przerażającą sprawą ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Watseka Wonder - 4 miesiące opętania

Postautor: Mirek » 31 gru 2014, 07:15

Czasem duch osoby zmarłej dostaje prezent od Stwórcy, gdy jego rodzina pozostawiona na Ziemi jest w totalnej rozpaczy. Nie wykluczone, że i w tym przypadku tak nie było. Duch przepowiedział swoje opuszczenie i to opętanie trwało tylko 4 miesiące. Obyło się bez egzorcyzmów, a rodzina zmarłej dziewczyny mogła się uporać ze swoją żałobą.
To pokazuje, że w wielu przypadkach egzorcyzmy wyrządzają więcej szkody nisz pożytku. Szczególnie te przeprowadzane przez KK, który traktuje duchy opętujące jednoznacznie: demon, szatan, itp.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Watseka Wonder - 4 miesiące opętania

Postautor: juniperus » 01 sty 2015, 12:30

Wiesz Mirku, pomyślałam dokładnie to samo, co Ty.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Watseka Wonder - 4 miesiące opętania

Postautor: Mirek » 01 sty 2015, 12:44

Dlaczego mnie to nie dziwi? ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości