Rezydenci

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Rezydenci

Postautor: Setticemia » 24 lip 2008, 22:40

Czy Duchy mogą być uwikłane w procedury sądowe? Okazuje się, że owszem. Świadczy o tym sprawa nawiedzonego domu w Nyack( przedmieścia Nowego Jorku). Po wpłaceniu za niego zaliczki, nowy właściciel odkrył, że w domu ukazują się zjawy trzech osób, zmarłych jeszcze przed wojną secesyjną. Nie otrzymawszy zwrotu zaliczki, mężczyzna ten wytoczył proces byłej właścicielce Helen Ackley, wg której obecność na posesji Duchów nie mogła być powodem unieważnienia transakcji. Ackley twierdziła bowiem, iż Duchy są łagodne a nawet zabawne i że chciałaby zabrać je ze sobą tam, gdzie zamierza się przeprowadzić, bo uważa ich za wspaniałych przyjaciół. Konsternację sędziów pogłębiły jeszcze przykłady niezwykłej uczynności Duchów, które pomagały pani domu m.in. budząc dzieci o odpowiedniej porze :D Ostatecznie wyrok sądowy był niekorzystny dla sprzedającej. Gdy świadkowie potwierdzili częste manifestacje, Duchy uznano za rezydentów 8-) , a pani Acley odmówiono prawa do oferowania domu jako nadającego się do natychmiastowego zamieszkania.
"Żadne serce nie cierpiało nigdy sięgając po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania z Bogiem i Wiecznością."
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Setticemia
 
Posty: 37
Rejestracja: 17 lip 2008, 10:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rezydenci

Postautor: Setticemia » 25 lip 2008, 13:27

Zapomniałam dodać, że wydarzyło się to w roku 1990 i był to, rzecz jasna, precedens ;)
"Żadne serce nie cierpiało nigdy sięgając po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania z Bogiem i Wiecznością."
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Setticemia
 
Posty: 37
Rejestracja: 17 lip 2008, 10:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rezydenci

Postautor: astoreth » 27 lip 2008, 10:04

Jeśli sąd uznał, że w tym domu naprawdę są duchy i zapewne nie raz jeszcze zdarzały się podobne sytuacje, gdzie orzeczono, że duchy naprawdę gdzieś są, to nie rozumiem, dlaczego niektórzy jeszcze wątpią w ich istnienie. A naukowcy wg mnie nie mogą niczego zbadać, bo podchodzą do tego niepoważnie. Kto nie chce zobaczyć, ten za nic nie zobaczy. A nawet jeśli zobaczy uzna to za wytwór własnej wyobraźni. Taka jest prawda.
astoreth
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 lip 2008, 12:24

Re: Rezydenci

Postautor: Luperci Faviani » 27 lip 2008, 11:35

Nie zgadzam się z opinią, że naukowcy nie podchodzą poważnie do tych spraw. Naukowców od tych spraw nazywa się Spirytystami. Każdy specjalista bada swoją dziedzinę. Chemik nie musi znać się na spirytyzmie ponieważ spirytyzm to głównie przeżycia duchowe. Jeśli ktoś jest rewelacyjnym chemikiem lub fizykiem ale i również materialistą, nie pojmie spirytyzmu (a przynajmniej są na to marne szanse).
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2411
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Rezydenci

Postautor: astoreth » 30 lip 2008, 11:53

Owszem, spirytyści są ludźmi badającymi sprawy duchów, są naukowcami, ale są oni traktowani poważnie przez mniejszą liczbę osób, niż na przykład chemicy, fizycy, czy astronomowie. Jeśli np. astronom odkryje nową gwiazdę czy kometę nikt tego nie podda pod wątpliwość i nie odpowie na to głupim, kpiącym uśmieszkiem, ale po prostu uzna za fakt, czy go to interesuje, czy nie. Natomiast jeśli spirytysta powie, że rozmawiał z duchem wielu roześmieje się tylko i uzna, że dana osoba zwariowała. Ostatnio sporo odkryć przyniosło łączenie dziedzin, współpraca interdyscyplinarna. Jednak nie wielu jest naukowców (nie znaczy to, że w ogóle ich nie ma), którzy chcieliby współpracować ze spirytystami. Przykładowo przydałby się chemik, który współpracowałby ze spirytystą i badałby ewentualne substancje wydzielane podczas seansów. Ale nie wielu ludzi się tego podejmie. Powiedzmy to sobie szczerze, ale przynajmniej w Polsce spirytyzm jest jeszcze młodą dziedziną nie posiadającą zbyt wielu entuzjastów.
astoreth
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 lip 2008, 12:24


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość