dla tych, którzy boją się śmierci

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

dla tych, którzy boją się śmierci

Postautor: juniperus » 28 maja 2014, 16:37

Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: dla tych, którzy boją się śmierci

Postautor: Darel » 28 maja 2014, 18:38

Taa :D O Libero słyszałem już jakiś czas temu, tym niemniej większość sesji channelingu traktuję z przymrożeniem oka
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: dla tych, którzy boją się śmierci

Postautor: Darel » 29 maja 2014, 21:04

Przekazy od Libero faktycznie piękne. Taka trochę myślę prosta esencja myśli spirytystycznej, gdzie główny nacisk kładzie się na dobro i miłość. Tak po prostu :) Z tym że oczywiście, jak już mówiłem, przesłania te znam już od dłuższego czasu, więc nie zrobiły na mnie tak wielkiego WOW jak za pierwszym razem. Tym niemniej piękne :D

A śmierci to myślę już się nie boimy, kto ma odważnie cieszyć się życiem jak nie my? : D
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: dla tych, którzy boją się śmierci

Postautor: juniperus » 02 cze 2014, 08:12

Cieszę się, że nie boisz się śmierci. Obawiam się jednak, że jest tu wielu takich, którzy jednak śmierci się boją. Poza tym, forum czyta również wielu ludzi, którzy nie ujawnili się tu, nie zarejestrowali i nie wypowiadają. Takich, którzy nie wiedzą czym jest spirytyzm, a tym bardziej nie znają jego ideologii :)
Ostatnio mam silne przeświadczenie, że misją spirytystów, oprócz głoszenia, że w życiu najważniejszą rzeczą jest dobro, jest to, że po śmierci żyje się dalej, że duch nie umiera razem z ciałem. Uważam, że to bardzo, ale to bardzo ważną rzecz. I nie chodzi tu tylko o to, by ludzie nie bali się śmierci, ale również o to, by wiedzieli, że jesteśmy nieśmiertelni, co z kolei zmusza nas do myślenia i planowania na większą skalę, niż tylko jedno wcielenie. Chodzi tu też o to, by człowiek nie myślał, np mordując, czy gwałcąc, że wraz z jego śmiercią kończy się odpowiedzialność za własne zachowanie. Czuję, że ta kwestia jest ogromnie ważna. Poczucie konieczności odpracowania win często staje się hamulcem do ich popełniania, a przecież o to nam chodzi :D
Ostatnio zmieniony 02 cze 2014, 11:47 przez juniperus, łącznie zmieniany 1 raz
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: dla tych, którzy boją się śmierci

Postautor: Darel » 02 cze 2014, 08:33

juniperus pisze: misją spirytystów, oprócz głoszenia, że w życiu najważniejszą rzeczą jest dobro, jest to, że po śmierci żyje się dalej, że duch nie umiera razem z ciałem. Uważam, że to bardzo, ale to bardzo ważna rzecz.


Oczywiście, w pełni zgadzam się z Tobą :D Ja to nawet właściwie od tego zaczynam rozmowy z innymi na tematy spirytyzmu :P
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości