Cieniste Byty

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Cieniste Byty

Postautor: megan6 » 20 kwie 2013, 12:36

Oglądałam film dokumentalny w którym Amy Allan - medium mówiła coś na temat tego że widzi cieniste byty. Zainteresowałam się tym bo jak do tej pory nie spotkałam się z takim określeniem niestety nie znalazłam za dużo informacji na ten temat tylko ten artykuł
http://www.eioba.pl/a/24b5/cienisci-lud ... z0nS3wKTyF
może ktoś posiada więcej informacji na ich temat?? I chciałby się nimi podzielić
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Cieniste Byty

Postautor: kalatala » 20 kwie 2013, 17:00

Kiedyś trafiłam na opinię, że te postacie w kapturach to kosmici. Co w zasadzie wychodzi na jedno.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Cieniste Byty

Postautor: kakofonia myśli » 20 kwie 2013, 17:43

Osobiście takiego cienistego nigdy nie widziałam. Natomiast widziałam smugi dymu. Obudziłam się kiedyś w nocy, dobrych parę lat temu, a nad moją głową wiły się czarne smugi dymu. Na pewno nie spałam, bo siadłam na łóżku i obserwowałam. Trwało to chwilę. To co najdziwniejsze, że smugi te emitowały bardzo negatywną energię. Przerażało mnie nie tylko to, że je widziałam, ale równiesz uczucie, które we mnie rosło, a które wprost od nich pochodziło. Wtedy utożsamiłam to z demonami (jeszcze nie wiedziałam, że tak na dobrą sprawę demony istnieją jedynie w naszej wyobraźni :)).
Co do pochodzenia tego zjawiska nie mam pojęcia :) Ale wydaje mi się, że to po prostu duchy niskie, które będąc przywiązanymi do swojego minionego życia nie dają za wygraną :)
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Cieniste Byty

Postautor: Nikita » 22 kwie 2013, 10:56

Nie rozumiem jednego: mowi sie, ze zle duchy cierpia po smierci w piekle czy w czyscu...to wlasciwie dlaczego wolno im nachodzic innych ludzi?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Cieniste Byty

Postautor: kalatala » 22 kwie 2013, 12:02

Nikita pisze:Nie rozumiem jednego: mowi sie, ze zle duchy cierpia po smierci w piekle czy w czyscu...to wlasciwie dlaczego wolno im nachodzic innych ludzi?



No właśnie? Mnie równiez to zastanawia. W filmie "Nasz Dom" główny bohater najpierw musiał zasłużyć na to, by pozwolono mu pójść na Ziemię i zobaczyć bliskich. Ale z opowieści oraz własnych doświadczeń wiemy, że Duchy komunikują się z wcielonymi jak chcą i kiedy chcą (może trochę uogólniam).
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Cieniste Byty

Postautor: 000Lukas000 » 22 kwie 2013, 15:09

Cóż, z całym szacunkiem ale "nasz dom" jest raczej czymś w rodzaju mediumicznej fikcji literackiej, niż opisem faktów.

Co do interakcji duchów z ludźmi, to żyjemy na tym samym świecie, ciągle obok siebie, zarówno duchy jak i my mamy wolną wolę, dlatego podobnie jak ucieleśniony bandyta może ci wtargnąć do domu to i może to zrobić taki odcieleśniony, im jednak bardziej zadbamy o własny rozwój tym bardziej ci odcieleśnieni nie będą nam przeszkadzać.

Nasze wątpliwości typu "dlaczego Bóg pozwala na takie nękanie" biorą się z naszego egoizmu, uważamy że to NASZ świat, NASZ dom, a tak nie jest, wszystko jest tylko pewnym miejscem w którym odbieramy lekcję, ten świat należy w takim samym stopniu do duchów jak i do nas, i normalne jest że czasami nasze drogi się krzyżują.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cieniste Byty

Postautor: Voldo » 22 kwie 2013, 15:28

Nikita pisze:Nie rozumiem jednego: mowi sie, ze zle duchy cierpia po smierci w piekle czy w czyscu...to wlasciwie dlaczego wolno im nachodzic innych ludzi?

Kto tak mówi? Bo mogę powiedzieć, że na 100% nie mówi tego spirytyzm - przynajmniej, jeśli mówimy tutaj o piekle czy czyśccu w rozumieniu materialnym (de facto to Ziemia jest czyśccem).


I bez przesady, że "Nasz Dom" jest fikcją literacką... Owszem, Andre może i miał skłonność do "podkolorowywania" swoich powieści, ale nie można powiedzieć, że seria bodaj 14 książek przez niego napisanych jest fikcją (skoro "Nasz Dom" jest to i inne muszą być).

I jak to było pokazane, Andre mógł w każdej chwili odejść - nikt go na smyczy nie trzymał.
Jednak mądrzejszym było, żeby poczekał, aż zobaczy swoją żonę - z powodów jak były tam pokazane - jako Duch który się ledwo co wrócił do świata Duchów, mógłby sobie i innym zrobić krzywdę.

Duchy się komunikują jak chcą i kiedy chcą, jednak zawsze muszą mieć pozwolenie. Jeśli nie od opiekuna i Duchów otaczających daną osobę, to od Boga (od którego skąd innąd zawsze muszą mieć pozwolenie).
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cieniste Byty

Postautor: Zbyszek » 22 kwie 2013, 20:27

Kiedyś na pytanie; Czy wszystkie duchy mogą przemieszczać się i poznać wszystko, podobnie jak Andre Luis? Odpowiedz padła jednoznaczna, „Nie”. Andre Luis miał misje zapoznania się ze wszystkim i przekazania tego ludziom. Duchy mogą przemieszczać się tylko w swoim obszarze wibracji. Mamy duchy niskie które, nie wiedza ze istnieją domy pomocy i miasta duchowe. Przebywają one tylko wokół nas. Bardziej poinformowane, zapoznane są z tym faktem i mogą przemieszczać się z ziemi do takiego miasta zła, miejsca zła . Miejsca pokutne/piekło/ są miejscami oddzielnymi. Z takich miejsc, duch nie ma szansy sam się uwolnić. Często same duchy złe, skazują inne, na takie cierpienie i maja odpowiednia wiedzę, by je wyciągnąć dla swojej potrzeby./Opętania/ Świat duchowy, jest bardzo złożony, duchy złe są bardzo inteligentne i ich znajomość otoczenia, nie ustępuje duchom dobrym.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Cieniste Byty

Postautor: 000Lukas000 » 23 kwie 2013, 12:07

"Miejsca pokutne/piekło/ są miejscami oddzielnymi."

W Niebie i Piekle pisze że to nie jest miejsce tylko stan duszy ;)
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cieniste Byty

Postautor: Nikita » 23 kwie 2013, 12:09

Ciagle duzo niejasnosci: to duchy dobre musza miec pozwolenie a zle nie musza? Moga robic co chca?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości