Cieniste Byty

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Cieniste Byty

Postautor: konrad » 26 kwie 2013, 13:49

oran pisze:To opowiadaj kochanieńki :) Poprzyjcie prośbę ludkowie 8-)


Pytajcie się więc, bo nie wiem, co dokładnie chcecie wiedzieć :) Sporo ciekawych informacji można było m.in. znaleźć w wywiadzie, który przeprowadziliśmy z Divaldo bodajże dwa lata temu i opublikowaliśmy w "Spirytyzmie".
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cieniste Byty

Postautor: oran » 26 kwie 2013, 14:24

Ja sobie myślę tak,że pytać nie bardzo możemy bo nie wiemy jakie pytania Ty zadałeś,moze najlepiej będzie jak napiszesz kilka pytań,które zadałeś i jakie odpowiedzi otrzymałeś. (osobiście to mam tyle pytań,a część zapewne bardzo by większość zdziwiły(żeby nie napisać inaczej...) ale mam też wiele pytań związanych z komunikacją p.Divaldo ze światem duchowym)............
Mówił,że Joanna jest przy Nim ciągle i zawsze ją widzi i słyszy,więc jeśli tak jest, to czemu,mimo wszystko to trudno z weryfikować ? (wydawało by sie proste...)
Czy na co dzień widzi też inne duchy,np.te "błąkające" się ?
Czy jak był w Oświęcimiu widział tam jakiekolwiek duchy z czasów wojny ?
Czy moze zapytać Joanny o kogoś dowolnego kto już jest w świecie duchowym ?
Czy prowadzi takie zwykłe pogawędki z Joanną i innym duchami ?
??? i na pewno pytanie z odpowiedzią nasuwało by następne pytanie :lol:
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: Cieniste Byty

Postautor: konrad » 04 maja 2013, 21:28

Na kilka z pytań jestem w stanie odpowiedzieć już teraz:

oran pisze:Czy na co dzień widzi też inne duchy,np.te "błąkające" się ?


Tak. Żartobliwie stwierdził, że dlatego nie jest w stanie zrobić prawa jazdy, bo nie wie, kto jest duchem, a kto nie, więc mógłby łatwo spowodować jakiś wypadek :) Generalnie jednak przychodzą do niego różne duchy: część pisze za jego pośrednictwem różne książki, część to duchy cierpiące, które szukają pomocy itp.

oran pisze:Czy jak był w Oświęcimiu widział tam jakiekolwiek duchy z czasów wojny ?


Tak. Wspominał m.in. o obecności ducha św. Maksymiliana Kolbe.

oran pisze:Czy moze zapytać Joanny o kogoś dowolnego kto już jest w świecie duchowym ?


Może, ale nie zawsze otrzyma odpowiedź. Tutaj inicjatywa należy raczej do Joanny, która czasem udziela pewnych informacji ;)

oran pisze:Czy prowadzi takie zwykłe pogawędki z Joanną i innym duchami ?


Jak najbardziej. To taka normalna relacja między duchem i człowiekiem :) Ma też duchy zaprzyjaźnione, które niekoniecznie są wyższe, a które się z nim kontaktują ze względu na wzajemną sympatię.

oran pisze:Mówił,że Joanna jest przy Nim ciągle i zawsze ją widzi i słyszy,więc jeśli tak jest, to czemu,mimo wszystko to trudno z weryfikować ? (wydawało by sie proste...)


Zależy, o jaką weryfikację chodzi. Generalnie jednak nie wydaje mi się, że Joannę cały czas widzi. Czasami mówi wyraźnie, że "Joanna się pojawiła" itp. Z założenia ona jest w pobliżu, ale niekoniecznie jest dla niego widoczna, bo to na długą metę byłoby męczące :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cieniste Byty

Postautor: Zbyszek » 04 maja 2013, 23:30

Moja znajoma spytała się Divaldo, dlaczego Joanna przekazuje książki tak trudne do czytania. Divaldo w tym momencie zaczął się śmiać i odpowiedział ze Joanna jest przy nim i odpowiada ze ona pisze dla osób inteligentnych.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Cieniste Byty

Postautor: oran » 05 maja 2013, 11:36

Dzięki Konradzie za odpowiedż.Cóż, mogę jedynie dodać,że bardzo Ci zazdroszczę takich rozmów z Divaldo :) a z drugiej strony to może i lepiej,że nie mam takich możliwości na rozmowy z Nim-znając siebie, bym tego wyjątkowego człowieka za męczył pytaniami :lol:
Pozdrawiam.
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: Cieniste Byty

Postautor: konrad » 07 maja 2013, 13:12

Generalnie ja przede wszystkim jeżeli już się o coś go pytam, to staram się, żeby te pytania dotyczyły tematów, na które odpowiedzi nie znajdziemy np. u Kardeca, ewetnualne jakichś konkretnych sytuacji itp. Oczywiście wiem, że Divaldo nie jest wszechwiedzący, a same duchy, które mu pomagają, również na wszystkie pytania nie są w stanie odpowiedzieć. Dlatego też jego odpowiedzi traktuję nie jako wyrocznię, ale raczej wskazówkę. Otrzymałem np. kilkustronnicowy przekaz od Joanny, który dotyczy mnie osobiście. Póki co traktuję go jako wskazówkę, ale nie biorę wszystkich informacji w nim zawartych za pewniki np. informacji o moich poprzednich wcieleniach. Wolę poczekać na moment, gdy te informacje jakoś się potwierdzą np. poprzez inne, zupełnie niezależne przekazy. Z tego też powodu nie informuję nikogo o tym, co było w tym przekazie zawarte.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cieniste Byty

Postautor: oran » 07 maja 2013, 13:24

A,to bardzo ciekawe...a tak dla przykładu możesz napisać,kim byłeś w poprzednich wcieleniach według Joanny ?
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: Cieniste Byty

Postautor: konrad » 07 maja 2013, 17:17

oran pisze:A,to bardzo ciekawe...a tak dla przykładu możesz napisać,kim byłeś w poprzednich wcieleniach według Joanny ?


No właśnie nie chcę tego powiedzieć, żeby nikomu nic nie sugerować. Jeśli jakieś inne medium otrzyma identyczną informację, to wtedy będzie to powód, by wziąć ją na poważnie. Generalnie to, co przekazała mi Joanna ma sens, więc to, że byłem tym, kim mówiła mi, że byłem, jest prawodpodobne. Może kiedyś Wam opowiem, jak informacje się potwierdzą.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cieniste Byty

Postautor: Luperci Faviani » 10 maja 2013, 13:00

Też mam różne przypuszczenia co do mojego / moich minionych wcieleń, ale jeszcze żadne medium nie potwierdziło ich wiarygodności... :?
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Cieniste Byty

Postautor: Nikita » 12 maja 2013, 15:00

To bardzo ciekawe...bardzo mnie interesuje kim byles poprzednioo...
Mnie jeszcze interesuje Oswiecim...bo wiem, ze byliscie razem w Oswiecimiu...mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat? I dlaczego Kolbe nadal tam tkwi? Nie moze sie oderwac od tego miejsca?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości