Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: Kac » 01 lis 2012, 01:38

Witam.

Do napisania tego tematu naszlo mnie po rozmowie z pewna osoba. Pisze poniewaz szukam pomocy, wytlumaczenia, sam niie wiem.


Pamietam z dziecinstwa taka sytuacje, a raczej cos co rrwalo dluzssy okres czasu. Zawsze w nocyngdy zasypialem w pokiju na suficie zawsze w tym samym miejsu widzialem switlo, bardzo sie tego balem, ro nawet spowodowalo, ze bardzo dlugo nie chcialem spac sam... mialem wtedy moze kolo 4-5 lat, mimo to pamietam dokladnie to swiatlo i to jak wiedzialem, ze to nie jest zwykle swiatlo. Nigdy nikomu o tym nie powiedzialem.

Potem nic w moim zyciu takiego sie nie dzialo, przynajmniej nic takiegomco bym zapamietal.

Dopiero od kilku lat, moze od 5 zacczalem zauwazac dziwne zjawiska. Przede wszystkim wariuje przy mnie elektronika - rozne sprzety calkowicie psuja sie przy mnie, albowlaczaja sie i wylaczaja bez zadnego powodu. Swiatlo czasem mruga itd.

Czesto widze katem oka czarna postac, tak jakby ktos stal mi za plecami, ale gdy sie odwracam to oczywiscie nikogo niema.

Czesto czuje sie tak jakby ktos przy mnie byl, dziwne uczucie.

Generalnie to co opisalem powyzej to zjawiska, ktore moznaby starac sie wyjasnic w jakis racjonalny sposob, ale przytrafilo mi sie cos jescze, mianowicie:

Kieedys na dyzurze w pogotowiu. Mielismy pacjetke, z bole w kl.piersiowej czy cos, nie pamietam nawer co jej bylo, ale w stanie byla dobrym ,przytomna, wszystkie parametry zyciowe dobre. W karetce siedzialwm obok noszy, tak, ze widzialem jej twarz, moze nawet zamienilem z nia ze dwa slowa. Bylismy juz niedaleko szpitala gdy nagle poczulem takie przekonanie, czy nie wiem jak to nazwac - poprostu nagle wiedzialem, ze ona zaraz umrze, bylem tego pewien, ale patrzylem na nia, ona na mnie, parametry wciaz byly ok, kompletnie nic zlego sie nie dzialo... po 2min bylismy juz przed wjazdem do szpitala gdy nagle doszlo do zatrzymana krazenia ... reanimowalismy ja jeszcze z 40min, ale niestety nie udalo sie, pacjentka zmarla. To dla mnie trauma, nie wiem czemu to poczulem, nie wiem jak, ale wiem, ze gdy to poczulem to wiedzialem, ze tak bedzie, bylem o tym przekonany mimo, ze nic na to nie wskazywalo.

Potem mialem jeszcze kilka, moze nawet sporo sytuacji z takim samym przeczucie, gdy nagle czulem, ze cos sie wydarzy ibylem tego pewiem ,tak samo pewne przeczucie jak w przypadki tej pacjent, tylko, ze wszystkie te kolejne sytuacje dotyczyly juz jakis malo istotnych, prozaicznych sytuacji ... jak np. Wiedzialem, ze danego dnia i o danej porzebprzebije mi sie opona w samochodzie (to dziwne i glupie zarazem).

To tyle ile jestem w stanie narazie napisac.


Szukam kogos kto pomoze mi to zrozumiec.


Pozdrawiam.
Kac
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2012, 07:56

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: Kac » 21 gru 2012, 12:06

Jak widze, brak tu jakiej kolwiek odpowiedzi. Ja jednak wciaz potrzebuje pomocy.

Prawdopodobnie to ja jestem przyczyna wiekszosci zjawiisk, ale kompletnie nad tym nie panuje. Czasem przewiduje jakies drobne zdarzenia (dzwoniacy telefon, czyjas wizyta, jakies drobne zdarzenie), to sa wszystko bzdury, ale czy bzdury czy nie to wciaz dzieje sie w moim otoczeniu cos dziwnego.

Potrzebuje pomocy kogos znajacego sie w temacie. Nie chce isc do jakiejs wrozki czy innego speca z ogloszenia bo boje sie, ze to tylko oszusci zarabiajacy kase i nie dosc, ze nie pomoga to jeszcze przez nich zniechece sie do szukanaia odp.


Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Kac
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2012, 07:56

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: |Coca|Cola| » 21 gru 2012, 12:53

Jeżeli to ty jesteś ''przyczyną'' tych zjawisk być może jesteś: ''Medium do efektów Fizycznych''. Media takie wywołują przemieszczanie się przedmiotów ,dźwięki typu stuki oraz ''wirujące stoliki''. Zalecam przeczytanie dzieł spirytystycznych Allana Kardeca : Księga Duchów, Księga Mediów oraz Niebo i Piekło. Jednak jeżeli to nie to o czym ja teraz myślę to przykro mi bardzo ,ale ci nie pomogę :-(
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: methyl » 21 gru 2012, 14:03

Dokładnie tak.
Lektura "Księgi Duchów" oraz "Księgi Mediów" to w Twoim przypadku rzecz obowiązkowa.
Każdy człowiek jest medium.
Jeden w stopniu zauważalnym a drugi w stopniu niezauważalnym.
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: 000Lukas000 » 21 gru 2012, 15:05

Wykluczył bym medialność fizyczną, to jest kwesta działania duchów a tu raczej nie mamy z tym do czynienia.
Za dużo w tej sprawie nie wiem, bo jest to dosyć rzadkie po za tym nie należy do zjawisk mediumicznych. Powiedziałbym że jesteś osobą elektryczną, twój specyficzny organizm oddziałuje więc na urządzenia elektryczne. Może warto było by zainteresować się tu magnetyzmem. Może Zbyszek coś na ten temat będzie wiedział jak się zjawi na forum.
Jednak te zdolności, mimo iż nie należą do mediumizmu, mogą się w takowy przekształcić.
Co do przeczuć, powiedział bym że również była by to kwestia umiejętności twego własnego ducha, bo są to nieraz zbyt błahe sprawy by któryś duch tracił na to czas.

W księdze duchów i w księdze medium raczej znajdziesz tylko napomnienia na ten temat.
Poszukał bym więc gdzie indziej pełniejszych odpowiedzi, przede wszystkim w ludzkim magnetyzmie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: Zbyszek » 22 gru 2012, 00:48

Niestety z podobnymi zjawiskami, jeszcze się nie spotkałem i na razie nie mogę skonsultować tego z nikim, gdyż zaczęły się wakacje świąteczne i centrum jest zamknięte do nowego roku. Mogę tylko powiedzieć, ze niektóre osoby są obdarzone, tak jak wspomniał 000Lukas000 dużymi właściwościami magnetycznymi, przez to mogą wywoływać podobne rzeczy. Przewidywanie i magnetyzm, mogą okazać się pięknymi zdolnościami do leczenia, trochę wiedzy na ten temat i można by pomagać ludziom.
I jeszcze jedno; Duchy wyższe, nigdy nie przeszkadzają i szanują intymność innych osób i to jest lekarstwem na molestowanie. Należy otoczyć się takimi przyjaciółmi, zwiększając swoje wibracje. Wiedza o świecie duchowym i poprawa zachowania, to jest początek drogi. Należy tez, przestać uczęszczać do miejsc, gdzie możemy być skazani na towarzystwo duchów niskich.
Powodzenia.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: Nikita » 23 gru 2012, 19:33

zastanawia mnie dlaczego ta postac, ktora widzisz jest czarna....czarny kolor nie kojarzy sie najlepiej....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: Kac » 24 gru 2012, 00:45

Dziekuje za odpowiedzi.

Duchy wyzsze, duchy nizsze ... moze mi ktos troche to wyjasnic bo naprawde nie mam o tym zielonegompojecia.

Dodam jeszcze, ze nie chce sie pozbywac tych powiedzmy 'zdolnosci', ale dla mnie to wszystko jest bardzo dziwne i potrzebuje pomocy w zrozumieniu tego wszystkiego. Chce wyjasnic co sie dzieje i dlaczego.

Dziwne przeczucie tego, ze zaraz wydarzy sie cos zlego lub dobrego towarzyszy mi od dawna, ja sie teraz zastanowie to takie incydenty zdarzaja mi sie od zawsze.

Kiedys przeczytale 'potege podswiadomosci' i stwierdzilem, ze w moim przpadku wszystko to sprawdza sie w 100%. Moze to, ze czuje, ze cos sie wydarzy to tez taka zdolnosc, ktora kazdy posiada, ale np u mnie przychodzi to poprostu samo. Sam nie wiem, moze juz sobie dorysowuje, ale naprawde nie wiem co sie dzieje.
Kac
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2012, 07:56

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: 000Lukas000 » 24 gru 2012, 11:22

Kac pisze:Dziekuje za odpowiedzi.

Duchy wyzsze, duchy nizsze ... moze mi ktos troche to wyjasnic bo naprawde nie mam o tym zielonegompojecia.

Dodam jeszcze, ze nie chce sie pozbywac tych powiedzmy 'zdolnosci', ale dla mnie to wszystko jest bardzo dziwne i potrzebuje pomocy w zrozumieniu tego wszystkiego. Chce wyjasnic co sie dzieje i dlaczego.

Dziwne przeczucie tego, ze zaraz wydarzy sie cos zlego lub dobrego towarzyszy mi od dawna, ja sie teraz zastanowie to takie incydenty zdarzaja mi sie od zawsze.

Kiedys przeczytale 'potege podswiadomosci' i stwierdzilem, ze w moim przpadku wszystko to sprawdza sie w 100%. Moze to, ze czuje, ze cos sie wydarzy to tez taka zdolnosc, ktora kazdy posiada, ale np u mnie przychodzi to poprostu samo. Sam nie wiem, moze juz sobie dorysowuje, ale naprawde nie wiem co sie dzieje.


Duchy wyższe lub niższe to bardzo szerokie pojęcia, duchów niskich zaliczamy te które nie zdołały jeszcze oczyścić, czasami są złe, cierpią albo jeszcze popełniają wiele błędów z powodu przywiązania do materii. My też jesteśmy duchami niskimi.

Duchy wyższe te to które są o wiele dalej w ewolucji, zdołały w sobie pokonać te najniższe skłonności i się wykształciły w pojmowaniu świata. Są nazywane Aniołami bo i w naszych oczach są doskonałe.

Co do twoich zdolności to utrzymuje to co mówiłem, na twoim miejscu szukał bym w magnetyzmie, może niektórzy tu na forum będą znali jakieś książki o tej dziedzinie, ja jednak ich nie znam.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cos ze mna sie dzieje. Prosze o pomoc.

Postautor: Zbyszek » 24 gru 2012, 15:29

Poleciłbym ci w pierwszej kolejności zapoznać się, skąd się biorą twoje przeczucia. W tym pomogła by ci seria książek Alana Kardeca na początek “Księga Duchów i Księga Mediów. Później mam książkę co może wyjaśnić ci trochę temat magnetyzmu ,” Dotyk Kwantowy- Uzdrawiająca moc dłoni” Richarda Gordona.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości