Zwierzęta, koty

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: methyl » 21 gru 2012, 12:51

Visnu_Krsna_dasa pisze:Spojrzmy na szympansy, delfiny i inne ssaki. Ich inteligencja jest mniejsza niż ludzka, to oczywiste, ale jakże szokująco wysoka, skororo nas tak fascynują

Daj małpie kałasznikowa i pozwól się zaszokować jej inteligencją.
Visnu_Krsna_dasa pisze:Być może Bóg osądza zwierzę, a myślę że tak jest, na podstawie jego ukrytych samych pragnień

To takie myslenie "życzeniowe". Zwierzęta zyją w oparciu o instynkt czyli inteligencję nierozumową będącą w ich przypadku rozrusznikiem procesów myślowych. Mało w ich działaniu objawów wolnej woli więc za co miałby je Bóg sądzić? Jakież to niesamowicie grzeszne pragnienia może mieć konik morski albo szympans? Cezar z Planety małp to fikcja :|
Visnu_Krsna_dasa pisze:Otrzymanie ludzkiego wcielenia jest niezwykle rzadkim wcieleniem

Zależy czy porównamy to do liczebności koloni bakterii czy jakiegoś gatunku tygrysa szablozębnego, którego już na tej planecie nie ma...
Visnu_Krsna_dasa pisze:aby przygotować nas do następnych wcieleń, bądź to ludzkich bądź zwierzęcych...

bądż dziewczęcych,
lub chłopięcych,
jako mucha,
jako krowa,
i dżdżownica atomowa :mrgreen:

Wesołych Swiąt !!!
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: atalia » 21 gru 2012, 14:34

Drogi Visnu...przeczytałam wiele ksiażek autorstwa hipnotyzerów reinkarnacyjnych ( Newton, Weiss, Stawowska, Demarmels i in. ) i nigdy, przenigdy nie wspominają oni , by któryś z pacjentów pamietał swe zwierzęce wcielenie. Oczywiscie wszystkie sesje hipnotyczne są ścisle udokumentowane. Czy to o czymś nie świadczy?
Oczywiscie nie mozna wykluczyć, bysmy w przeszłosci nie byli zwierzętami, ale tak pomiędzy inkarnacjami w ciała ludzkie? Jakoś to do mnie nie przemawia i jest li tylko czystym teoretyzowaniem.
Pozdrawiam serdecznie.
:)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 21 gru 2012, 15:02

Drogi Methylu, nie mam dla Ciebie dobrych wieści, otóż nie zamierzam z Tobą daleej dyskutować, a to z powodu Twojego kpiarskiego i złośliwego podejścia do mnie. Rozmawiam z każdym, kto okazuje mi szacunek tak jak ja jemu. A staram się okazywać szacunek każdemu człowiekowi a nawet zwierzęciu. A z Tobą, niestety, zawieszam dalsze dyskusje, jeżeli nie opanujesz swoich negatywnych i kpiarskich emocji... Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie!
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: methyl » 21 gru 2012, 16:13

Jeszcze droższy Visnu,
Nie mam nic do tego abyś w równie ironiczny sposób odniósł sie do mojej argumentacji co i ja do Twojej.
Odrobina "pieprzu" poprawia smak każdej dyskusji :D.
Visnu_Krsna_dasa pisze:nie zamierzam z Tobą daleej dyskutować, a to z powodu Twojego kpiarskiego i złośliwego podejścia do mnie

oj tam oj tam...
Każdy powód jest dobry aby wycofać się z dyskusji gdy brak kontrargumentów :D

Poczekam...
Nie ma takiego balona, z którego by powietrze nie zeszło :mrgreen:
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: 000Lukas000 » 21 gru 2012, 16:58

cthulhu87 pisze:
000Lukas000 pisze:Nie, ludzie absolutnie nie inkarnują w ciała zwierząt i vice versa!
Skąd takie herezje na forum spirytystycznym?


nie lubię słowa "herezje". My nie mamy dogmatów. Prawda?


Ja też nie:) Ale dlaczego wypowiedź methyla jest moim cytatem :lol:
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: atalia » 21 gru 2012, 18:05

Ja też, podobnie jak Methyl lubię dyskutować w kpiarsko-ironicznym tonie, ale nieraz odpuszczam, gdy widzę, ze interlokutor tego nie lubi lub ( i) nie rozumie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: cthulhu87 » 21 gru 2012, 20:00

A co sądzicie o zwierzętach, istniejących w poprzednich epokach geologicznych, po których zostały tylko skamieliny? Jaki był cel czy funkcja istnienia np. dinozaurów (oczywiście zakładamy, że istnienie świata ma sens) na świecie? Nieudany eksperyment czy wybryk natury? ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 21 gru 2012, 21:17

Zwierzęta z innych epok geologicznych mają taki sam udział w Reinkarnacji, tak jak obecne. Nie ma jednego wszechświata. Takich wszechświatów pulsujących jak nasz jest nieskończona ilość. Wybuchają i z powrotem zapadają się, tak ciągle w nieskończoność. A nad wszystkim czuwa Dusza (Bóg) ktory jest świadkiem i wszystkiego i kontrolerem. Ale to jest jedynie świat materialny, który jest iluzorycznym odbiciem tego rzeczywistego i prawdziwego - świata duchowego...
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: methyl » 21 gru 2012, 21:18

cthulhu87 pisze:Jaki był cel czy funkcja istnienia np. dinozaurów

Dinozaury były jedną z septyliona trylionów kwadrylionów i bilionów miliardów setek tysięcy form przejściowych ewolucji Ducha.
Po wyginięciu tych gatunków na naszej planecie Duchy im odpowiadające poszły zapewne kontynuować naukę na którąś z septyliona trylionów kwadrylionów i bilionów miliardów setek tysięcy innych planet we wszechświecie (ufff... trochę czasu mi zabrało żeby to na palcach policzyć :mrgreen: )
Ziemia zapewne w każdym z okresów była domem dla różnego poziomu Duchów wędrujących przez świat.
cthulhu87 pisze: Nieudany eksperyment czy wybryk natury?

Jeśli masz na myśli naszych polityków to i jedno i drugie :twisted:
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: atalia » 21 gru 2012, 21:30

Opierając się na pracy Chico Xaviera ( pod dyktando Andre Luiza )," Ewolucja w dwóch swiatach", dinozaury to jedna z form życia stworzona przez duchy w ramach swoistego eksperymentu, mającego na celu stworzenie formy życia, w którą mogłyby się wcielać dusze. Niektóre próby były udane, inne - nie tak bardzo.
Czyli - duchy to "Bogowie" tworzący przeróżne żywe organizmy naszej ( i nie tylko ) planety.
Methyl ma rację- planety to "pola ćwiczebne " duchów, zapewne wyższego rzędu.
My też pewnie kiedyś bedziemy to robić.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości