Zwierzęta, koty

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 21 gru 2012, 21:35

Tak, wędrujemy, transmigrując z ciala do ciała poprzez miliardy materialnych wszechświatów, dopóki nie wrócimy do Królestwa Bożego, do samego Boga, skąd zostaliśmy rzuceni w materialne wszechświaty, za złe pragnienia. Wszechświaty materialne zostają przez Boga wyemanowane, nie mylić ze stworzeniem, a potem przez tego samego Boga wchłonięte. Tak jakby Bóg nimi oddychał. Bóg w swoich trzech aspektach, Brahmy, Visnu i Śivy najpierw wszechświaty wyemanowuje z siebie (Brahma), później je utrzymuje (Visnu) a przy końcu niszczy je wchłaniając w siebie z powrotem do swojego wnętrza (Śiva). Taki jest przekaz starożytnej wiedzy transcendentalnej (Weda), będącej boskiego pochodzenia...
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: cthulhu87 » 21 gru 2012, 22:01

Visnu, to jest wykładnia teozoficzna czy jeszcze inna? Ciężko dyskutować, skoro nie wiemy z czym mamy do czynienia :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 21 gru 2012, 22:47

Sam nie wiem jak ją precyzyjnie nazwać. Tak czy inaczej jest to starożytna wiedza wedyjska zawarta w Wedach, Upaniszadach, Mahabharacie (w tym Bhagawadgita), Ramayanie, Śrimad Bhagawatam... a jest boskiego i kosmicznego pochodzenia, przekazana przez Widzących... !
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: cthulhu87 » 21 gru 2012, 22:51

Visnu_Krsna_dasa pisze:Sam nie wiem jak ją precyzyjnie nazwać. Tak czy inaczej jest to starożytna wiedza wedyjska zawarta w Wedach, Upaniszadach, Mahabharacie (w tym Bhagawadgita), Ramayanie, Śrimad Bhagawatam... a jest boskiego i kosmicznego pochodzenia, przekazana przez Widzących... !


dla mnie to abstrakcja i się w tym gubię, pytam z ciekawości bo bardzo podobne rzeczy czytałem w Kluczu do teozofii Bławatskiej.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 21 gru 2012, 23:05

Cały świat duchowy wydaje się abstrakcją. I żeby było "śmieszniej", to właśnie ten materialny świat jest ilozorycznym odbiciem świata duchowego, czyli tego najbardziej rzeczywistego...
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Zbyszek » 21 gru 2012, 23:57

Visnu_Krsna_dasa
Czytając twoje posty, zastanawiam się na ile znasz teorie spirytystyczna, ona wyjaśnia takie zagadnienia. W komunikacjach otrzymanych ze świata duchowego, przedstawiają ze różnica miedzy zwierzęciem i człowiekiem, jest tak samo duża, jak miedzy człowiekiem i Bogiem. Rożne rasy duchowej ewolucji, na jednej planecie, nie mieszają się miedzy sobą, tylko przenoszone są, na inne światy odpowiednio zaawansowane dla nich. Duch człowieka, może trafić na świat dużo bardziej zacofany niż ziemia i tam odbyć tak zwana kare, oczywiście przyczyniając się do rozwoju tej planety, gdyż jako duch, jest bardziej zaawansowany i jego doświadczenia przyczynia się do ewolucji tego świata. Tak dzieje się bez przerwy, na ziemie, od pewnego czasu przybywają duchy dużo bardziej rozwinięte, niż my, by popchnąć nasz świat do przodu. Mówią ze dusze naszych polityków ziemskich, maja ostatnia szanse poprawy, gdy jej nie wykorzystają, zostaną przeniesione na świat niższy, gdzie będą bardziej cierpieć.
Tekst, który przytoczyłeś, o stworzeniu i ginięciu światów, jest to tylko przenośnia, którą wykorzystują uczeni tego świata. Tak czynił Jezus w swoich naukach, gdyż ludziom którzy nie mieli odpowiedniej wiedzy, przygotowania, nie mógł bezpośrednio powiedzieć jak naprawdę wszystko wygląda. Dlatego wszystkie takie dawne teksty należy, czytać miedzy liniami, by zrozumieć co naprawdę chcieli przekazać.
Ps; Degradacja duszy, może być tak duża, ze w chwili przejścia, do świata duchowego, duch może przyjąć wygląd psa lub innego zwierzęcia, ale to się dzieje tylko w świecie duchowym i po powrocie do ciała organicznego/na ziemie/ , znów jest człowiekiem.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 22 gru 2012, 01:20

Zbyszku, prawdę mówiąc, nie znam koncepcji (teoria) spirytystycznej, takiej jaką ty znasz. Ja też uważam się za spirytystę ale pewnie w innym znaczeniu niż Ty się uważasz. Nie znam, ale to nie oznacza, że to nie jest jeszcze przede mną. Po to tu wszedłem, na to Forum, by poznać różne poglądy, w tym i Twoje, podyskutować o tym i o tamtym, wymienić poglądy i ewentualnie jeżeli są rozbieżności to popolemizować.
Jeśli chodzi o Boga, to uważam go za stwórcę, ale w znaczeniu tylko potocznym. Natomiast w ścisłym znaczeniu, tak jak to wyjaśniają religie abrahamowe (judaizm, chrześcijaństwo, islam) nie jest stwórcą świata, gdyż go nie stworzył. Wszechświaty materialne wyemanowaly z Boga jako jego marginalna i integralna, do pewnego stopnia część. Materia i wszystkie żywe istoty we Wszechświecie materialnym są jednocześnie Jego integralną częścią i zarazem indywidualnymi bytami. Tak więc wszystko co widzimy w pewnej mierze jest samym Bogiem, choć posiada zarazem, jednocześnie swoją indywidualność. Pogląd ten łączy z sobą monizm, panteizm i paneteteizm... !
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: methyl » 22 gru 2012, 08:20

"Jeśli nie potrafię czegoś dobrze wytłumaczyć, to znaczy że tego wystarczająco dobrze nie rozumiem".
Albert E.

Dzięki koledze Visnu mamy okazje zobaczyć jak piękną filozofią w porównaniu do wszystkich innych jest spirytyzm.
Visnu_Krsna_dasa pisze:Zbyszku, prawdę mówiąc, nie znam koncepcji (teoria) spirytystycznej, takiej jaką ty znas

I coś mi się wydaje że wcale nie chcesz jej poznać tak jak Zbyszek i reszta ją zna. To by było zbyt bolesne porzucić takie smaczne buddyjskie masło maślane.
Przecież o wiele fajniej jest nabijać sobie i innym głowę niepojętymi pojęciami.
Wtedy brzmi się o wiele profesjonalniej no i od razu człowiek czuje się taki mądry.... :roll:
Visnu_Krsna_dasa pisze:Jeśli chodzi o Boga, to uważam go za stwórcę, ale w znaczeniu tylko potocznym. Natomiast w ścisłym znaczeniu, tak jak to wyjaśniają religie abrahamowe (judaizm, chrześcijaństwo, islam) nie jest stwórcą świata, gdyż go nie stworzył.

eh...jak tłumaczyć komuś całkowanie gdy nie zna on tabliczki mnożenia?
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: atalia » 22 gru 2012, 08:45

Buddyjskie? Chyba raczej hinduistyczne.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: atalia » 22 gru 2012, 08:49

Poza tym, jeśli chodzi o reinkarnację, trzymajmy sie faktów, tj. przeprowadzonych w tym zakresie badań, a nie takiej czy siakiej wykładni religijnej czy teozoficznej.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości