Tłumaczenia artykułów

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Tłumaczenia artykułów

Postautor: Voldo » 20 sty 2012, 07:45

W tym temacie będę umieszczał tłumaczenia artykułów z zagranicznych stron.
Będą to tłumaczenia bez żadnej korekty ni nic. Po prostu takie moje ćwiczenia.
Oczywiście będę się starał tłumaczyć jak najlepiej :)

Temat będzie zamknięty, coby te artykuły nie były na 5 różnych stronach jak komuś się zbierze na komentowanie ;)


To tak na początek:

Etyka klonowania i klony rozumiane z punktu widzenia spirytyzmu

Dobroć jest wszystkim, co odpowiada Boskim Prawom; zło jest wszystkim, co jest z nimi niezgodne.
Czynienie dobra jest tym samym, co działanie w zgodzie z Boskim Prawem.
Czynienie zła natomiast, jest pogwałceniem tego prawa.


Janet Duncan

Jak dochodzi do klonowania? W przystępnej formie, można powiedzieć, iż jest to działanie polegające na tym, że naukowcy w laboratorium, mając żywą komórkę, są zdolni do nakłonienia jej, by cofnęła się ona do stanu embriotycznego; innymi słowy do ortogenezy komórki. Od tego momentu, niekiedy możliwe jest otrzymanie zarodka, a następnie przejście do normalnego cyklu reprodukcyjnego – komórka po komórce, atom po atomie.

Jednakże, materialne komórki, atomy, czy ewentualne organy to nie wszystko, ponieważ brakuje jeszcze Siły Życiowej! Bez niej nic nie może się rozwijać czy żyć przez dłuższy okres czasu. Więc co z tego wynika? Możemy tworzyć materialne ciała, jednak naukowcy nie mogą stworzyć Siły Życiowej czy też pierwiastka duchowego, niezbędnych do dalszego życia i rozwoju. Co za tym idzie, musimy zrozumieć, że tak samo jak dzieci poczęte naturalnie (zarówno ludzkie jak i zwierzęce) w łonach swych matek, mają duszę, klon musiałby mieć duszę.

Poprzez nauki spirytystyczne zostało wiele poczynione na polach nauki jak i badań; już od dawna wiadome jest, że dusza musi być “przywiązana” do nowego zarodka w momencie poczęcia. Klonowanie nie może się od tego niczym różnić. Jednakże, okoliczności obydwu są od siebie różne, co skutkuje wieloma nieudanymi próbami w laboratoriach. Jednak, jeśli klon ma rosnąć i się rozwijać, musi mieć w sobie pierwiastek duchowy, czy to człowiek czy zwierze. Duch jest odpowiedzialny za ukształtowanie się danego ciała. Każda nowa komórka musi być utworzona w danym momencie, by ciało powoli, ale dokładnie się ukształtowało. Można tutaj również nadmienić to, że w niektórych przypadkach, gdy ciało jest źle ukształtowane lub niekompletne, następuje śmierć płodu. Każda ciąża musi przebiegać przez wszystkie rozmaite stopnie tworzenia, ukierunkowane przez duszę, która jest przeznaczona dla danego ciała. Jeśli pojawi się na tej drodze jakaś nieplanowana przeszkoda, ciąża zostaje naturalnie przerwana.

Jednakże, takie sytuacje często są częścią planu inkarnacyjnego, wtedy, gdy jakieś anomalie są potrzebne danej duszy; niekiedy może to również wynikać z nabytych chorób genetycznych, niekoniecznie wywołanych przez daną duszę. Zarówno u ludzi jak i zwierząt, za połączenie się duszy i materialnego ciała odpowiada ciało duchowe (lub też ciało astralne), które to umożliwia oddziaływanie ducha na ciało.

Nauka może dać, i da nam wiele, jeśli chodzi o klonowanie zwierząt; da nam to wiele pożytku, takiego jak na przykład organy do przeszczepów, które nie będą nigdy odrzucane przez organizm; a w królestwie roślin przedłużanie zagrożonego gatunku itd.

Jednakże, pole klonowania ludzi jest odmienne od tego zwierzęcego i wymaga dłuższego zastanowienia się. Interesujące jest to, że natura zawsze tworzyła klony. Doskonałym przykładem tego mogą być identyczne bliźniaki, jednak natura dobrze wie co robi! Należy zwrócić uwagę na to, że pomimo tego, że bliźniaki mogą mieć bardzo podobny charakter, nigdy nie będzie on identyczny, tak samo jak ich linie papilarne nigdy nie będą takie same.

Ważne jest również to, by pamiętać o przekazie danym w książce pt. “Evolucao em Dois” (“Ewolucja w Dwóch Światach”) podyktowanym przez dra Andre Luiza (Ducha), który to przekaz został spisany przez medium Chico Xaviera. Duch ten twierdzi, że pewnego dnia, w odległej przyszłości, człowiek nie będzie już musiał przechodzić przez kłopotliwy i bolesny etap rodzenia się, jaki znany jest dziś. Mówi on, że w momencie, gdy miłość będzie szeroko rozumiana przez wszystkich i praktykowana na codzień, reinkarnacja będzie przebiegać wewnątrz laboratoriów przeznaczonych do tej specjalnej i delikatnej pracy, a cały ten proces będzie przebiegał szybciej. Mówi on również, że okres dzieciństwa i dojrzewania będzie trwał dużo krócej, ponieważ nie będzie potrzeby uczenia się tego, czego uczymy się dziś.

Na zakończenie można przytoczyć słowa dra Sergio Felipe de Oliveira, brazylijskiego doktora, który ukończył Uniwerstytet w Sao Paulo i jest badaczem na wydziale Nauki i Biochemiki na tym samym uniwersytecie. Jest on również dyrektorem Oddziału Zdrowia Psychicznego na AME-SP oraz Dyrektorem Klinicznym Instytutu Zdrowia ds. Szyszynek w Sao Paulo.

Jego słowa są zaczerpnięte z książki o klonowaniu pt. "Saúde e Espiritismo" (“Zdrowie i Spirytyzm”), opublikowanej przez Medical-Spiritist Association of Brazil.

“Użyteczne klonowanie zawsze pochodzi ze świata duchowego, zgodnie z prawami natury. Ortodoksyjna nauka skupiająca się w Europie i USA nie szanuje embrionów. Gdy nie ma szacunku, nie ma również zdolności postrzegania, a nauce zdolność ta jest potrzebna.”
“W USA 30% ciąż zostaje przerwane. To powoduje w człowieku zawirowania fluidów, jak i jest wielkim problemem społecznym. Uważam, że problem ludzkiego klonowania leży właśnie tutaj. Nauka nie ma etyki potrzebnej do zajmowania się embrionami, więc jak w tym wypadku możemy dyskutować o racjonalnym klonowaniu człowieka? Czyż bezwarunkowy szacunek względem życia nie powienien być na pierwszym miejscu?”
“Ludzkie klonowanie zaczniemy pojmować dopiero wtedy, gdy nauka dostąpi oświecenia poprzez odkrycie duszy i gdy zacznie ona współpracować nad rozwojem duchowym ludzkości.”


(Artykuł napisany przez Panią Janet Duncan, Przewodniczącą Grupy Allana Kardeca w Centrum Nauk Spirytystycznych)


Artykuł zaczerpnięty ze strony: http://www.geae.inf.br/en/index.html

Tłumaczenie: Tomasz Grabarczyk aka Voldo
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 15:58
Lokalizacja: Wrocław

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości